Kırmızı Cilde Son! Yüzdeki Kızarıklığı Geçirmek İçin Tamamen Doğal Yöntem!

Kırmızı Cilde Son! Yüzdeki Kızarıklığı Geçirmek İçin Tamamen Doğal Yöntem!

Sürekli kızaran bir cilde sahipseniz doğal yoldan bundan kurtulmak çok kolay! İşte doğal yollardan yüzdeki kızarıklıklardan kurtulmak için iki farklı doğal ürün! Yüzünüzdeki kızarıklıktan hemen kurtulun!

Ciltteki kızarıklık bazen genetik bazen de bir sebebe bağlı olarak başa bela olabilir. Bundan kurtulmak için ise sadece doğal ürünler kullanarak mümkün hale geliyor. Doktora gitmeye gerek kalmadan yüzünüzdeki kızarıklıklardan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Hem de sadece evdeki malzemelerle! 

Evde bulunan malzemelerin yardımı ile cildinize iyi gelecek pek çok maske yapabilirsiniz. Doğa aslına bakıldığında bizlere faydalanmamız için her şeyi veriyor. Yüzüne kimyasal sürmek istemeyen ya da alerjik reaksiyonları olan kişiler için iki doğal tarifimiz var. Sadece bu ürünleri kullanarak yüzdeki kızarıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Sebeplerini araştırın

Yüz kızarıklıkları çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşabilir. Genetik olabildiği gibi kullandığınız herhangi bir şeye alerjiniz de olabilir. Bunun için kullandığınız makyaj ve kişisel bakım ürünlerine dikkat edin. Eğer bunlardan birinden şüpheleniyorsanız bir hafta kullanmamayı deneyin. Bu şekilde eğer kızarıklarda azalma oluşursa alerji testi yaptırmayı deneyebilirsiniz. Bunun yanında bazı zararlı maddelerin tüketimi de kızarmaya sebep olabilir, alerjiniz olan bir gıda, sigara ya da sadece sigara dumanı ve alkol gibi etkenlerden uzak durarak yüzünüzdeki kızarıklığın sebebini anlayabilirsiniz. 

Yulafı deneyin

Kurtulmak için ise ciddi bir durum yoksa doktora gitmektense doğal yollara başvurabilirsiniz. Bunlardan ilki herkesin artık evinde bulunan yulaf ezmesi yardımıyla olabilir. Güneş lekesi ya da tahrişi hemen iyileştiren yulafın maskesini yapmak için katıksız olan yulafa biraz su eklemek gerekiyor. Su eklediğiniz yulaf zamanla şişecektir. Şişen yulafı alıp yüzünüze uygulayın. Yulafın sütünün de çıktığınızı hissedeceksiniz. Yarım saat beklettikten sonra da yıkayın. Etkisini arttırmak için süt de kullanabilirsiniz ancak doğal süt olmasına dikkat edin. Alerjiye karşı da dikkatli olun.

Yeşil çay iksiri

Diğer bir yol ise yeşil çayın şifasında gizli. Poşet ya da çay olarak da kullanabileceğiniz yeşil çayı kaynayan suya atın. On dakika demleyin. Ocağın altını da kapattığınızdan emin olun. Sonrasında da oda sıcaklığına gelen çaya havlu batırın ve yüzünüze havluyu koyun. Havluyu sürtmekten kaçının ve renk vereceği için eski bir havlu tercih edin.