Kırmızı etin yanında mutlaka limon tüketmelisiniz Türk Uzman Fatma Baysal nedenini şöyle açıklıyor

Kırmızı etin yanında limon tüketmeniz gerekiyor peki ama neden? Genelde Balık yerken bunu yapıyoruz oysa et yerken de yapılmalıymış. Nedenlerini Türk Uzman Fatma Baysal açıkladı..

Kırmızı etin yanında mutlaka limon tüketmelisiniz Türk Uzman Fatma Baysal nedenini şöyle açıklıyor
Yayınlanma Tarihi : 05 Şubat 2021 13:36

Genelde balık pişirirken yanında mutlaka limon bulundurmaya dikkat ederiz. İster tavada olsun ister fırında mutlaka balığın yanında limon kullanmaya dikkat ederiz.

Çok doğru yapıyoruz aslında..

Ancak kırmızı et yerken bunu yapmıyoruz. Yapmalıymışız. Bu konuyla ilgili Diyetisyen Fatma Baysal İHA'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bu haberi okuduğum günden beri kırmızı et pişirdikten sonra mutlaka yanında limon tüketmeye dikkat ediyorum.

Kıt kanaat zaten ayda yılda bir et alıyoruz onunda bütün besin değerlerinden yararlanmak için her birimiz birer uzman olduk diyor çok sayıda okuyucu bu gelişmeleri takip edince..

Haksız da sayılmayız et gerçekten çok pahalı..

Neyse sözü fazla uzatmadan  neden kırmızı et ve limonu birlikte tüketmeliyiz onu anlatalım bir çırpıda...

Kırmızı et tüketiminin önemine dikkat çeken Diyetisyen Fatma Baysal İHA'ya yaptığı açıklamada Proteinin dengeli şekilde tüketilmesi gerektiğini belirterek  "Haftada 2 gün kırmızı et, 2 gün balık, 2 gün kuru baklagil ve 1 gün tavuk yenilmesini tavsiye ediyoruz. Kırmızı ette bulunan demirin emiliminin tam anlamıyla sağlanması için etin limon ile birlikte tüketilmesini öneriyoruz. Ayrıca protein ağırlıklı bir öğünün ardından çay ve kahve en erken yarım saat sonra içilmeli" uyarısında bulunuyor.

Yani ister kırmızı etin üzerine limon sıkarak etinizi yiyin isterseniz bol yeşillikli ve limonlu bir salata yapıp etinizin yanında yiyin . Ama mutlaka kırmızı et tüketirken limon tüketin. Bunu sadece balık tüketirken yapmayın.

Etin tüm besin değerini bu yöntem sayesinde bünyenize almış olacaksınız.. Unutmayın ve bu bilgiyi arkadaşlarınızla mutlaka paylaşın:

Kaynak : ULUSALPOST

İlgili Haberler