Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanını bile reytingde geçen TRT dizisi olay olmayı başardı

Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanını bile reytingde geçen TRT dizisi olay olmayı başardı

TRT dizisi yayınlandığı günden bu yana reytinglerin altını üstüne getiriyor! O gün bugündür reytinglerde birinci olan dizi, aynı akşam yayınlanan neredeyse tüm dizilerin anlaşmasını sonlandırdı. Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı bile bu performansı....

TRT1'de pazar akşamları yayınlanan aksiyon dizisi Teşkilat, reytinglerde rekor kırdı. Özeti bile her hafta ikinci olan dizi resmen tüm seyirciyi kendine çekiyor. Aynı akşam yayınlanan diğer dizileri izleyen o kadar az seyirci kaldı ki reytinglerin üçüncü sırasında.. 

İkinci sırada da Teşkilat var..

Başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Mesut Akusta ve Deniz Baysal gibi isimlerin oynadığı TRT" dizisi Teşkilat, yayınlandığı günden bu yana bir sürü dizinin fişini çekti. En son Arıza'nın sonlanması ile pazar akşamı neredeyse tüm seyirciler Teşkilat'ı izlemeye başladı. Reyting sonuçlarına bakıldığında hem totalde, hem AB'de hem de ABC listelerinde birinci sırada Teşkilat, ikinci sırada ise Teşkilat'ın özeti var. Diziden sonra gelen program ise Gülbin Tosun ile Fox Ana Haber Bülteni. Yani seyirci artık diğer dizilere bakmıyor bile.

Kefaret direniyor ama...

Ancak bakıldığında aynı akşam yayınlanan ve başrollerinde Nurgül Yeşilçay'ın bulunduğu dizi Kefaret direniyor. Kefaret, ABC'de altıncı sırada, AB'de sekizinci sırada totalde ise yedinci sırada yer aldı. Arıza pes ederek yarışı bıraksa da Kefaret bir şekilde yarışı sürdürmeye devam ediyor.

Rekoru sessiz sedasız kıran ilk TRT dizisi...

Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda da uzun süre listelerde tek başına birinci olmuştu. Ancak TRT1'in dizisi Masumlar Apartmanı bazen aynı akşam ATV'de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz karşısında ikinciliğe düşüyordu. Bu nedenle TRT1'in dizisi Teşkilat aslında büyük rekoru sessiz sedasız kıran TRT dizisi oldu.

Neden izleniyor?

Teşkilat dizisi hem akıcı senaryosu, hem başarılı oyunculuk performansı hem de aksiyon sahneleri ile çok beğeniliyor. Türkiye'de örneği çok az olan Teşkilat dizisi büyük bir başarı sağlamasının yanında ilgi çekici tarafı sayesinde de epey gündeme gelmişti. Dizi Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından destekleniyor. Bu da her bölümde bir alt mesaj var mı acaba dedirterek izleyici ekran başına topluyor.