Kırmızı Ruju Kusursuz Sürmek İçin... Hangi Makyaja Kırmızı Ruj Sürülür?

Kırmızı Ruju Kusursuz Sürmek İçin... Hangi Makyaja Kırmızı Ruj Sürülür?

Kırmızı iddialı bir renk. Her yerde kendini belli eden bu rengi dudaklara sürmek ise epey cesaret istiyor. Aslında herkese yakışacak olan kırmızı ruju sürmeden önce ise bu noktalara dikkat etmek gerekiyor...

Kırmızı ruju seven ancak sürmekten çekinenlere kırmızı ruj sürme rehberi ile geldik. Görenleri duraksatacak bir makyaj için bu adımları takip edin...

Kırmızının hangi tonu?

Kırmızı ruj, kendisini her açıdan belli eder ancak kırmızının bir sürü de tonu vardır. Özellikle esmer ya da bronz tenlere kiremit tonlarında turuncumsu kırmızı çok güzel gidiyorken, açık tenlilerde ise koyu veya canlı kırmızılar harika duruyor. Ancak burada cevaplanması gereken bir soru daha var. Mat kırmızı mı yoksa parlak kırmızı mı? Bu sorunun cevabı kişiye özel, herhangi bir ten rengi ayrımı yok. Çünkü zaman zaman bile rujdaki tercihlerimiz değişebiliyor. Eğer ayrımı yapıp rujunuzu bulduysanız makyaj adımına geçelim.

Makyajda ise yüzdeki kızarıklıkları saklamak önemli. Eğer kızarıklık, tahriş ya da sivilce izleri varsa bunları gizlemeden kırmızı rujdan yeterli verimi aldığınızı hissedemezsiniz. Zaten çoğu kişinin rujdan vazgeçme sebepleri de bu oluyor. Ancak bu durum sizi yıldırmasın, cilt problemi yaşamayan insan sayısı çok az. Bu nedenle iyi bir kapatıcı üzerine sağlam bir fondöten ile bu kırmızı lekeleri kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Dudak kalemi çok önemli

Ruju kullanmadan önce dudak kaleminden mutlaka yardım alın. Aynı tonlarda kullanacağınız dudak kalemi sayesinde rujun köşelere bulaşmasını bir nebze de olsa önlersiniz. Her rujun doğasında dağılmak vardır ancak kırmızı ruj dağıldığında salçalı makarna yemiş hissi uyandırıyor. Bundan kaçınmanın yolu ise kırmızı bir dudak kalemi.

Dudak kalemini uygulamadan önce eğer rujun tam rengini göstermesini isterseniz o zaman mutlaka dudaklarınıza da kapatıcı sürün. Bu şekilde dudaklarınızın kendi rengi, rujun tonunu değiştirmeyecektir. 

Pembeden güç alın

Kırmızı ruja en çok giden allık ise pembe allık. Hatta allık yerine bronzer kullanarak elmacık kemiklerinizi ortaya çıkardıktan sonra pembe far bile kullanabilirsiniz. Kıyafet rengi ise koyu tonlarda olabilir. Ya da bembeyaz bir tişört ile kot pantolona yapılacak kırmız ruj ve pembe allık kombini ile kendinize aşık olabilirsiniz.

Her ortama uyum sağlar

Kırmızı ruju ne zaman sürdüğünüz de önemli. Günlük hayatta kullanmak istiyorsanız vurgu sadece dudaklarda kalabilir. İnce görünümlü bir eyeliner yada sadece dolgun bir maskara ile birlikte sürülecek kırmızı ruj harikalar yaratır. Ama bir yere davetliyseniz ya da akşam gezmesine çıkacaksanız dumanlı bir göz makyajını mutlaka yapın. Kırmızı rujla beraber gecenin parlayan yıldızı olacaksınız.

İlgili Haberler