Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalıdır. Kalıcı güzellik sağlamak için bundan sürün..

Kadınların işini kolaylaştıracak harika bir teknik. Kirpik bakımında bu tavsiyeleri uygularsanız kalıcı güzellik mümkün olabiliyor... İşte herkesin bilmesi gereken o öneriler...

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalıdır. Kalıcı güzellik sağlamak için bundan sürün..
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2020 00:31

Kirpikler, özellikle kalın ve uzun olduklarında gözlere daha baştan çıkarıcı bir görünüm kazandırır. Ancak tüm kadınlar buna uygun kirpiklere sahip değildir. Ulusalpost'un haberine göre: Kirpiklerinizi korumak için birkaç ipucu izlemeniz gerekir:

1. Makyajı düzgün bir şekilde çıkartın. Çoğu zaman kadınlar makyajı çıkarmak için acele eder ve yüzde makyaj temizlemenin en zor olduğu yer kirpiklerdir. Doğru ve tam olarak makyajı çıkarmaya çalışmazsanız kirpikleriniz zarar görür. Kirpiklerinize ve cildinize iyi bakmalısınız.

2. Sabahları gözlerinizi ovuşturmayın. Bu çok yaygın bir bilinçsiz alışkanlıktır. Bu alışkanlık kirpiklerin yırtılmasına neden olabilir. Bu nedenle dikkatli olun ve gözlerinizi ovuşturmaktan kaçının.

3. Kirpiklerinizi yalnızca gerçekten ihtiyacınız olduğunda kıvırın. Hiçbir koşulda önce maskara sürmemelisiniz. Eğer bunu yaparsanız kirpikleriniz daha kolay kırılır. Önce kirpikleri kıvırın ve ardından maskara uygulayın.

4. Uygun bir maskara kullanın. Su geçirmez maskarayı gözlerden çıkarmak çok zordur. Bu nedenle kullanımından kaçınılmalıdır. Su geçirmez maskarayı yalnızca belirli durumlarda, kirpiklerinize suyun ulaşacağını bildiğiniz durumlarda kullanın.

5. A ve B vitaminleri kullanın. Bu vitaminler sadece kirpiklerinizi korumaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda büyümelerini de teşvik eder.

6. Kirpiklerinizi zeytinyağı ile besleyin. Haftada üç kez pamuk yardımıyla kirpiklere zeytinyağı sürün. Sürdükten sonra birkaç dakika bekleyin.

7. Hint yağı kullanabilirsiniz. Birçok kadın, Hint yağının kirpiklerinin daha hızlı büyümesine yardımcı olduğunu ifade etmektedir. Deneyin, kaybedecek hiçbir şeyiniz yok.

ULUSALPOST.COM