Kirpikleri dolgun göstermek için makyaj nasıl yapılmalı? İşte gizli sırrı..

Kirpikleri dolgun göstermek için makyaj nasıl yapılmalı? İşte gizli sırrı..

Makyajın en önemli kısmı kim ne derse desin kesinlikle kirpiktir. Kirpik bakışlara derinlik katarken makyajı da gösterir. Yüzün merkezinde olduğu için ilk bakışta etki sağlayacak kirpilerin daha dolgun görünmesi için bu hileyi yapın!

Kirpiklerin bakışlarınıza anlam kattığını biliyorsunuzdur. Kirpiklerin çok daha dolgun görünmesi ise kesinlikle makyaja bir anlam katacaktır. Daha dolgun kirpik görünümü için ise sadece iki eşyaya ihtiyacınız var. Kulak temizleme çubuğu ve göz kalemi!

Dolgun kirpikler için...

Doğal kirpiklerinizi ortaya çıkarmak için pek çok işlem yapabilirsiniz. Badem yağı bakımı ile olan kirpikleri kalınlaştırabilir, kirpik lifting gibi bazı estetik müdahalelerinde bulunabilirsiniz. Ancak bunlar para ve zaman gerektiren işlemlerdir. Size hemen bugün uygulayabileceğiniz, oldukça basit bir fikirle geldik. İhtiyacınız olan tek şey kulak temizleme çubuğu ile birlikte bir göz kalemi...

Çok basit bir dokunuş...

Göz kalemini çok daha etkili kullanarak bakışlarınıza bir derinlik katacak ve kirpiklerinizi çok daha dolgun gösterebileceksiniz. Yapmanız gereken şey ise göz kirpik diplerinize göz kalemi uygulamak. Bunun için daha maskarayı sürmeden kulak temizleme çubuğu yardımı ile kirpiklerinizi kaldırın. Sonrasında ise kirpik diplerinize falso vermeden dikkatlice koyu renk göz kaleminizi uygulayın. Renk seçimi kişiden kişiye değişmektedir ancak maskaranızın rengi ile aynı olması gerekiyor.  

İsterseniz eye liner da kullanın

Eye liner kullanımı eski bile olsa hala kullanılan ve herkese oldukça yakışan bir uygulama. Eye liner sayesinde kirpikleriniz çok daha dolgun görünecektir. Dilerseniz eye liner uygulamak için dudak fırçası kullanabilirsiniz. Çok daha farklı bir hava katan dudak fırçası, bilinmeyen bir eye liner hilesidir. 

 

İlgili Haberler