Kış Aylarında Cildinizi Koruyacak ve Daha Çekici Gösterecek Makyaj Önerisi

Kış Aylarında Cildinizi Koruyacak ve Daha Çekici Gösterecek Makyaj Önerisi

Kış aylarında cildinizi soğuk havadan korumak için bu makyaj tekniklerini uygulayabilirsiniz.

Yazın daha fazla dışarıda dolaştığımız ve gidecek çok yerimiz olduğu için daha fazla makyaj yaparız. Ancak kışın durum biraz daha değişiyor. Kış aylarında yapılan bazı makyajlar cildimize zarar verebilir. Bu yüzden cildimize zarar vermeyecek makyaj tekniklerini uygulamamızda yarar olacaktır.

Kışın soğuk havalarda makyaj yapmak biraz daha zor oluyor. Cildimize zarar vermemek adına vereceğimiz bu öneriler sayesinde kışın cildinizi koruyacak bir makyaj tekniğini öğrenmiş olacaksınız.

Çok sayıda kadın bu teknikleri uygulamaya başladı. Açık kaynaklarda yaptığımız araştırmalarda kış aylarının en etkili makyaj trendleri olduğunu ortaya çıkardık..

İşte Kış aylarında cildinizi hem koruyacak hem de sizi daha çekici hale getirecek olan makyaj önerileri.

Denediğinizde sonuca zaten çok ama çok şaşıracaksınız.

Bu kışın en trend makyajları arasında yine sadelik öne çıkacak. Doğal bir cilt üstüne kondurulmuş sıcak bir kırmızı ruj ve göze çarpmayacak şekilde sürülmüş ince formda eyeliner.

Kırmızı ruj, her sene olduğu gibi bu sene de ister mat ister parlak hiç fark etmez vazgeçilmez rengi olacak. Özellikle, retro ve vintage stilinize eşlik edebilecek kırmızı ruju çantanızdan çıkarmayın. Kırmızı ruj kullanacağız zaman göz makyajınızın öne çıkmamasına özen gösterin.

Dolgun kirpikler sizi daha görünür kılacaktır. Gözlerinizi öne çıkartmak istiyorsanız, rimelden önce kirpiklerinizi kıvırarak ekstra bir dolgunluk katmayı unutmayın. Daha sonra eyeliner ile göz makyajınızı sonlandırın. Eyeliner sürerken gözlerinizde yaratmak istediğiniz etkiyi göz önüne alın. Fakat unutmayın ki bu kış sezonunun trendi ince formda sürülmüş eyeliner. 

İddialı bir göz makyajı elde etmek için metalik ve uzun süredir trend olan dumanlı göz makyajını birleştirin. Metalik tonlardaki farlar gözlerinizi öne çıkartmak için iyi bir seçim olacaktır. Doğallıktan yana iseniz tercihinizi bu tonlardaki farların toz olanı yerine krem olanlarından yana kullanın.

Güçlü kaşlara sahipseniz değmeyin keyfinize.. Güçlü kaşlarla dramatik etki yaratabilirsiniz. Eğer kaşlarınız yeterince kalın ve yüzünüzle uyum içindeyse doğal bırakın. Kaşlarınızın yüzünüzle uyumsuz olduğunun kanaatindeyseniz ya da değişiklikten yanaysanız bir kaç ufak hileli dokunuş ile istediğinize ulaşabilirsiniz. Kaş kalemini ya da kaş rimelini yanınızdan ayırmayın. Yapacağınız makyaja göre kaşlarınıza yeni bir renk katın.

Kadınların güzelliklerini görünür kılan makyaj, her yıl olduğu gibi her mevsimde de kendine özgü bir modası var. Kış sezonunda yine doğal görünüm öne çıkıyor. Gözlerde gölgeler, metalik farlar ve dolgun kirpikler, dudaklarınızda kırmızı ile şıklık yarışında olacaksınız. Bu kış parlaklık yerine ise mat ve doğal görünümden yana olun. Mat ve pürüzsüz bir cilt için hazırlanın. Cildinizin sizi yarı yolda bırakmayacağına inanıyorsanız mat bir pudra bütün bir sezon işinizi görecektir. Cildinizde leke, renk farklılıkları ve deformasyon var ise mutlaka fondöten elinizin altında olsun. Bu yıl kaçınmanız gereken bir ürün var ise o da aydınlatıcılar olsun.

 

İlgili Haberler