2 Yemek Kaşığı Sirke İle Yapabilecekleriniz Bir Çok Güzellik Uzmanı Söylemez

Çoğu kadın kozmetik ürünlerine tonlarca para harcar. Oysa elma sirkesi sayesinde makyaj bile yapmadan cildinizi güzelleştirip parlatmak mümkün. Elma sirkesiyle yapabileceğiniz 3 şey...

2 Yemek Kaşığı Sirke İle Yapabilecekleriniz Bir Çok Güzellik Uzmanı Söylemez
Yayınlanma Tarihi : 31 Mart 2022 22:20

Elma Sirkesi, bilinen en doğal antiseptiktir. Ayrıca harika bir aroma kaynağı ve temizlik ürünüdür. 

Bilinen birçok doğal temizlik ürününe kıyasla cildimize uygulayabileceğimiz sayılır ürünlerin başında gelir. Bu yüzden neredeyse her evde bulunur. Peki elma sirkesi, salataya lezzet vermek, sebze yıkamak veya cam silmekten başka nerede kullanabilir? Sizler için elma sirkesi ile gelen doğal güzellik tüyolarını derledik. Kısa sürede cildiniz daha parlak, daha canlı ve pürüzsüz olacak. 

Elma Sirkesi İle Güzellik Sırları

Yüz Beyazlatma

2 yemek kaşığı elma sirkesini 1 yemek kaşığı su ile seyreltin ve pamuk yardımıyla yüzünüze nazik dokunuşlarla uygulayın. 10-15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. 1 ay sonunda cilt tonunuzun açıldığını göreceksiniz. 

Yüz Temizleme

Yağlı ve karma cilt tipine sahipseniz, makyaj temizleme, sebum salınımı dengeleme veya günlük tonik olarak elma sirkesi ve su karışımı kullanabilirsiniz. 

Sivilce

Antibakteriyel olan elma sirkesi sayesinde sivilceleri kurutmak, söndürmek ve bıraktığı izden kurtulmak için 1 çay bardağı su içerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edin ve pamuk yardımıyla sivilcenin olduğu bölgeye uygulayın. 10-15 dakika sonra ılık su ile durulayın. Düzenli kullanımda sonuç almak için günde 2 defa uygulayın.  

İlgili Haberler