Adım Adım Kalıcı Yaz Makyajı Yapmanın Püf Noktası

Doğanın renklerini tüm enerjisi ile hissettiğimiz yaz aylarında daha canlı görünmek isteriz. Bu durum gardrobumuza yansıdığı gibi makyajda da daha renkli seçeneklere yöneliriz.

Adım Adım Kalıcı Yaz Makyajı Yapmanın Püf Noktası
Yayınlanma Tarihi : 11 Ağustos 2021 20:15

Yazın makyaj yapmanın en büyük sorunlarından biri artan sıcaklıkla birlikte terlemenin artması ve makyajın uzun süre kalıcı olmaması. Ancak birkaç basit tüyoyla yaz aylarında makyajınızın kalıcılığını artırmak mümkün. Yine de önceliğiniz yazın cilt bakımınıza daha çok önem vermek olmalı. Hem cilt sağlığınız hem de makyajınızı en iyi şekilde taşımak için cilt bakım rutininizi aksatmamalısınız. Şimdi adım adım kalıcı yaz makyajı uygulama tüyolarına bir göz atalım.

1. Makyaj Bazı İle Başlayın

Makyajın dayanıklı olmasında en önemli faktör şüphesiz makyaj bazı uygulamasıdır. Yaz aylarında kalıcılık sorununun daha da arttığı düşünülürse baz uygulaması asla es geçilmemelidir. Farınızın daha kalıcı olması için de far bazı kullanabilirsiniz. Baz uygulamak makyajın kalıcılığını artırmanın yanı sıra daha pürüzsüz bir görünüm de sağlayacaktır. Dilerseniz makyaj bazı olarak da kullanılabilen güneş koruyucu ürünleri de tercih edebilirsiniz.

2. Ten Makyajınızı Sade Tutun

Yazın cildinizi kalın tabakalı ve yoğun kapatıcılığı olan fondötenlerle gizlemeyi tercih etmeyin. Yalnız sorunlu bölgeler üzerine uygulanacak kapatıcıyı nemli bir makyaj süngeri ile dağıtmak yeterli olacaktır. Ancak yine de gerek duyuyorsanız kapatıcıdan sonra BB krem uygulayabilirsiniz. Yaz aylarında tercih edebileceğiniz güneş koruma faktörü içeren pek çok BB krem piyasada mevcut. BB kremi de yine sünger yardımıyla tampon hareketlerle uygulayın. Ten ürünlerini sünger yardımıyla uygulamak parmaklarla ya da fırça ile uygulamaya göre daha fazla kalıcılık sağlar. Son olarak transparan pudra ile makyajınızı sabitleyin. Yaz aylarında ışıltılı bir görünüm için yelpaze fırça kullanarak hafif bir highlighter ile elmacık kemiği üstünü aydınlatabilirsiniz. Ancak yağlı ya da karma cilde sahipseniz toz highlighter kullanmak kalıcılık açısından daha uygun olacaktır.

3. Bakışlarınız Canlandırın

Yaz aylarında renkli farları tercih edebilirsiniz. Özellikle açık pembe ve şeftali tonları yaz için çok uygundur. Aynı zamanda bu renkler gözlerdeki yorgun görünümü de gizlemektedir. Yaz makyajı için mat farlardan ziyade sedefli olanlar daha uygundur. Islak makyaj görünümü için krem ya da likit farları tercih edebilirsiniz. Bakışlarınızı vurgulamak için suya karşı dayanıklı bir maskara tercih edin.

4. Nude ya da Parlak Dudaklar

Kırmızı ya da koyu tonlarda rujlar kış ayları için daha uygun. Yaz aylarında gözlerinizde ışıltılı renkler tercih ettiyseniz dudaklarda nude tonlar kullanın. Likit rujlar uzun süre kalıcılığıyla son dönemlerde çok trend. Göz makyajınızı sade tuttuysanız dudaklarınız lip glosslar ile vurgulayabilirsiniz.

5. Makyaj Sabitleyici ile Son Dokunuşu Yapın

Makyajınız tamamlandı ve artık çıkmaya hazırsınız. Makyajınızın kalıcılığını artırmak için yaz aylarında özellikle de düğün ya da çeşitli davetlerde en büyük kurtarıcınız makyaj sabitleyiciler olacaktır. Sprey formundaki makyaj sabitleyicileri kullanın ve güzelliğinize son donuşu yapın.

İlgili Haberler