Beyaz Tenli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Makyaj yaparken en önemli noktalardan birisi ten rengidir. Çünkü her ten rengine her makyaj yakışmaz. Peki, beyaz tenli kadınlar için makyaj önerleri neler?

Beyaz Tenli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri
Yayınlanma Tarihi : 10 Ağustos 2021 02:17

Beyaz Tenli Kadınlarda Göz Makyajı Önerisi

Makyaja mutlaka göz makyajından başlamalısınız. Çünkü özellikle beyaz tenli olduğunuz için ten makyajını önce yaparsanız, göz makyajınızı yaparken teninize far tozları yapışır ve bu beyaz tenli kadınlarda oldukça kötü durur.

İlk olarak göz bazınızı ya da nemlendiricinizi sürün. Daha sonra daha nötr tonlarda far rengi seçin. Fakat burada unutmamanız gereken bir nokta daha var. Ten rengi kadar göz renginizde far seçiminde çok önemlidir. Göz rengini ardı edecek olursak dediğimiz gibi mutlaka daha nötr tonlarda göz farı seçin. Bunun tersini yaparsanız teniniz açık bir renk olduğu için göz farınız oldukça belli olur ve bazen bu güzelliğinize gölge düşürebilir. Sedefli far kullanacaksanız yine nötr tonda olmasına özen gösterin.

Eyeliner seçimini doğru yapmalısınız. Doğru yapmadığınız zaman sürmüş olduğunuz farın pek bir önemi kalmayacaktır. Eyeliner renk seçimini kahverengiden yana tercih edin. Siyah eyeliner de sürebilirsiniz fakat sürmüş olduğunuz farınız ile çok patlamamasına dikkat edin. Siyah bir eyeliner sürecekseniz yokmuş gibi far sürün. Ya da kahverengi eyeliner sürüp üst göz kapağınızın içine siyah sürme de sürebilirsiniz.

Far ve eyelinerden sonra sıra maskara sürmeye geldiği zaman kirpiklerinizin daha belli olması için mutlaka koyu renkli bir maskara kullanın. Çünkü kirpiklerinizin koyu durması göz makyajınızın bir bütün halinde olmasını sağlayacaktır.

Beyaz Tenli Kadınlar İçin Ten Makyajı Önerileri

Beyaz tenli olduğunuz için yüzünüze kullanacağınız bütün ürünlerin renk tonuna oldukça dikkat etmeniz gerekiyor.

Fondöten seçimini kesinlikle ten renginizle aynı ya da ten renginize yakın bir tonda seçmelisiniz. Fondöten sürmeden önce cildinizi nemlendirmeyi sakın unutmayın.

Fondötenden sonra sıra bronzer sürmeye geldiğinde ise kesinlikle çok abartmamalısınız. Aksi takdirde bronzer yüzünüzde adeta bir kir tabakası varmış gibi durabilir. Bunun olmaması için bronzeri en çok elmacık kemiği altına, burun ucu ve çenenize sürün. Fakat dediğimiz gibi bronzer tonu oldukça açık olmalıdır.

Beyaz Tenli Kadınlar İçin Ruj Önerileri

Birçok beyaz tenli kadının yaptığı en büyük hata ruj seçiminde çok koyu ve çarpıcı renkler seçmeleridir. Koyu ve çarpıcı renkler ten renginizi ortaya çıkarsa bile sizin makyajınızı tamamlamaz. Aksine çoğu zaman dudakların kanıyormuş gibi ya da canavarlar ile dolu bir film setinden çıkmış gibi görünmenize sebep olur.

Bu yüzden eğer beyaz tenliyseniz mutlaka açık renk bir ruj tercih etmelisiniz. Hafif şeftali tonlarında bir ruj beyaz tenli kadınlara çok yakışır.

Ama siz yine de koyu renk bir ruj kullanmak istiyorsanız göz ve ten makyajınızı oldukça sade tutun. Sade tutmazsanız hem göz makyajınız hem ten hem de rujunuz çok dikkat çeker. Bu da sizi güzel değil karmaşık gösterir.

Ulusalpost.com - Fotoğraf: unsplash.com

İlgili Haberler