Cildi Güzelleştiren ve Asla Zarar Vermeyen Doğru Makyajın Sırları

Makyaj doğru yapıldığı zaman bir kadın bakımlı ve güzel olur. Makyajın bilmediğiniz sırları hakkında size bilgi vermek istiyorum.

Cildi Güzelleştiren ve Asla Zarar Vermeyen Doğru Makyajın Sırları
Yayınlanma Tarihi : 23 Ağustos 2021 00:20

Doğru Makyaj İçin Yapmanız Gerekenler

Biliyorsunuz ki iyi seçilmiş bir fondöten tüm yüzdeki kusurlarınızı kapatacaktır. Fondöten seçerken ten rengi ile aynı olmasına dikkat ediniz. Fondöten sürerken ilk dikkat etmeniz gereken yüzün nemli olmasıdır. Yüz nemli olduğu zaman fondöten yüzde daha emilir ve güzel dağılır.

Ayrıca fondöten süreceğiniz süngerin nemli olması ıslatılmış olması yine fondötenin tene daha çok emilmesi ve iyi dağılmasına vesile olacaktır. Fondöten süngerini her kullanıştan sonra mutlaka yıkayınız her uyguladığınızda daha iyi bir makyaj uygulamış olacaksanız.

Pudra kullanırken pudranın şeffaf olmasına dikkat ediniz. Pudra fondöten üzerine sürüldüğü zaman ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Ve pudra yine yumuşak bir fırça ile iyice yüze dağıtılmalıdır.

Pudra yüzdeki fondöteni kontürleyerek fondötenin daha kalıcı olmasını sağlar. Kaşlarınızın daha belirgin ve daha derin bir görüntü göstermesini istiyorsanız kaş renginizle aynı renkte bir kalem ile kaşlarınızı iyice boyayınız. Kaşlarınız seyrek ise kaş aralarını yine kaş kalemi ile boyayabilirsiniz.

Allık bir makyaj ürünü olup bayanı çok canlı ve parlak görünmesini sağlar. Allık fırçasının çok yumuşak olması allığın çok iyi dağılmasını sağlar. Ayrıca allık ten rengine göre sürülmelidir. Allık gündüz sürüldüğü zaman açık renklerde gece ise daha koyun renklerde sürülmelidir.

Yuvarlak yüzlü bayanların allık sürerken allığı elmacık kemiklerine uzunlamasına sürülmesi doğru olacaktır. Uzun yüzlü bayanların da yumuşak allık fırçası ile elmacık kemiklerine dairesel hareketlerle sürmeye özen göstermelisiniz.

Dudaklarınızın olduğundan daha çekici görünmesi için de öncelikle dudak renginizle aynı olan bir dudak kalemi ile dudak hatları belirginleştirilir ve ruj ile dudak makyajı da sonlanır. Göz makyajı da yine çok önemli bir konu olup göz şekline göre sürülmelidir.

Kaynak: Ulusal Post - Sadık Şimşek  - FOTOĞRAF: unsplash