Daha Kalın Saç Telleri İçin Bu 8 Tüyoya Kulak Verin

Kalın telli saçlar, özellikle estetik görünüm açısından oldukça olumlu etkilere sahiptir.

Daha Kalın Saç Telleri İçin Bu 8 Tüyoya Kulak Verin
Yayınlanma Tarihi : 04 Kasım 2021 03:23

Kalın telli saçların aksine; ince telli saçlar, saç üzerinde adeta ‘yapışkan varmış’ gibi bir hissiyat vermekte. Gerek genetik faktörler gerekse farklı nedenlerden dolayı birçok insan ince telli saçlara sahiptir. Peki, kalın telli saçlara sahip olmak için neler yapılabilir? İşte, kalın telli saçlara kavuşturan 8 tüyo…

  1. Kuru Şampuan Kullanarak Dolgun Saçlara Kavuşun.

Her ne kadar kuru şampuan, saçları temizlemek amaçlı olarak kullanılsa da kuru şampuanların bir etkisi de saça dolgunluk katması. Kuru şampuanın içeriğinde bulunan pudra saç ile etkileşime girdiğinde saçların elektriklenmeden dolgunlaşmasını sağlamaktadır.

  1. Krepe Modası ile Seksenlere “Hoş Geldin” Deyin.

Krepe modası, eski 80’li yıllarda kullanılan bir model olsa da ince telli kadınların saçlarını daha dolgun göstermesi için bir yöntem olabilir. Krepe yapmak için saç diplerinin arka kısmı belirlenir ve bu alana uçları ince bir tarak yardımıyla krepe atılır. Daha sonra ön kısımdaki saçlar arka kısma doğru hafifçe taranır ve krepe atılan yerin üzerine atılır. Bu yol izlendiğinde harika krepe saçlara ulaşılabilir.

  1. Bob Model ile Saçlarda Hile Yapmak Mubahtır.

Bob model saçlar hem saç uçlarının daha sağlıklı hem de saçların ekstra hacimli görünmesine yardımcı olur. Bu model özellikle yaz mevsimlerinde bomba etkisi yaratabilir. Eğer yüz tipi perçeme uygunsa bu modellere perçem oldukça fazla yakışmaktadır.

  1. Seramik Fırçalardan Ödün Vermeyin.

Saçlarda seramik fırça dışında farklı fırçaların kullanılması nedeniyle saç deforme olabilir ya da elektriklenebilir. Saçları kurutma makinesiyle kurularken seramik fırça kullanımı sayesinde dolgun saçlara ulaşmak mümkün. Yapılması gereken tek şey tarağı kullanım esnasında dipten yukarı doğru kurutmaktır.

  1. Günlük ve Haftalık Saç Bakımlarınızı Unutmayın.

Günlük ve haftalık saç bakımlarının ihmal edilmemesi saçların hem daha sağlıklı olmasını ve hem de tellerinin doğal yollardan kalınlaşmasını sağlar. Uzun süreli kalın saç telleri istenirse, bu maddeye çok dikkat edilmelidir.

  1. Uzman Dermatologlardan Yardım Alın.

Saç tellerinin incelmesi vücuttaki herhangi bir eksiklik ya da hastalık sebebiyle oluşabilir. Böyle bir durumda kalın telli saçlar için evde yapılacak her çözüm geçici olacaktır. Bu yüzden mutlaka uzman bir dermatologdan yardım alınmalıdır.

  1. Dip Kısımları Koyultarak Baş Döndürücü Dolgun Saçlara Ulaşın.

Saç diplerine koyu tonlarda bir boya atmak, ortaya bir renk efekti atacak ve böylece saçlar olduğundan daha dolgun gözükecektir.

  1. Kaynak Saç ile Kısa Yoldan Kalın Telli Saçlara Ulaşın.

Eğer yukarıdaki yedi tüyo da işe yaramazsa son tercih olarak kaynak saçları kullanabilirsiniz. Fakat açık renkli saçlarda kaynak saç kullanımı kesinlikle uygun değildir.

KİŞİSEL BAKIM VE GÜZELLİK