Etkileyici bir Makyaj için Makyaj Çantalarında Mutlaka Olması Gereken 5 Ürün!

Bazen dışarıda acil şekilde makyaj yapmamız gerekebilir ya a makyajımızı tazelememiz gerekebilir. Bu yüzden makyaj çantamızda mutlaka birkaç ürün bulunmalı.

Etkileyici bir Makyaj için  Makyaj Çantalarında Mutlaka Olması Gereken 5 Ürün!
Yayınlanma Tarihi : 15 Ağustos 2021 00:28

Peki, hangi 5 ürün makyaj çantasında kesinlikle olmalı?

Makyaj Çantasında Mutlaka Olması Gereken 5 Ürün Listesi

  1. Yüz için nemlendirici veya makyaj bazı
  2. Fondöten
  3. Fondöten fırçası ya da süngeri
  4. Dudak kalemi ya da ruj
  5. Bronzer veya aydınlatıcı

Bu ürünler ilk kez makyaj yapmaya başlayacaksanız bile makyaj çantanızda mutlaka bulunması gereken ürünlerdir.

Makyaj Çantasında Neden Mutlaka Yüz İçin Bir Nemlendirici Krem Veya Makyaj Bazı Olmalı?

Bazen makyajımızın çok hızlı bir şekilde akabilir. Ya da dışarı çıkarken makyaj yapmadıysak fakat sonradan yapmamız gerekiyorsa makyajı tazelemek ya da sıfırdan yapmak için nemlendirici oldukça önemlidir. Çünkü cildi nemlendirmeden ya da makyaj bazını sürmeden sıfırdan makyaj yaparsanız makyajınızın yüzünüze oturmaz. Eğer makyajınızı tazeleyecekseniz yüzünüze direkt fondöteni nemlendirici ya da baz olmadan sürerseniz bu sefer cilt üzerinde renk farklılığı oluşur. Bu yüzden nemlendirici ya da makyaj bazı makyaj çantanızda mutlaka olmalıdır.

Makyaj Çantasında Neden Mutlaka Fondöten Bulunmalıdır?

Fondöten cilt kusurlarınızı kapatmak için oldukça önemlidir. Makyajınızın aktığında ya da makyajsız bir şekilde dışarı çıktığınız zaman acil makyaj yapmanız için fondöten mutlaka şarttır. Eğer cildinizde mutlaka kapatmam gereken bir kusur yok diyorsanız makyaj çantanızda mutlaka fondötenin bulunmasına gerek yoktur.

Makyaj Çantasında Neden Mutlaka Fondöten Fırçası Ya Da Fondöten Süngeri Bulunmalı?

Fondöteni el ile sürmek oldukça kötü bir görüntüye sebep oluyor. Bu yüzden makyaj çantanızda kesinlikle bir fondöten fırçası ya da süngerinin bulunması gereklidir. Aksi halde fondöteni eliniz ile sürmek fondötenin eşit dağılmamasına ve kötü bir görünüm oluşmasına sebep olur.

Makyaj Çantasında Neden Mutlaka Dudak Kalemi Ya Da Ruj Bulunmalıdır?

Bir makyajın olmazsa olmazı kesinlikle ruj ya da dudak kalemidir. Çünkü insanın yüzünde en çok dikkat çeken yerlerden birisi dudaklardır. Dudakların soluk ve renksiz olması kötü bir görünüme sebep olacaktır. Bu yüzden dudağınızda hafif de olsa bir renk olması için dudak kalemi ya da rujun mutlaka bulunması gereklidir.

Makyaj Çantasında Neden Mutlaka Bronzer Ya Da Aydınlatıcının Olması Gereklidir?

Makyajımızın son dokunuşu olan aydınlatıcı ya da bronzer makyajın daha estetik görünmesini sağlar. Bu yüzden makyaj çantanızda mutlaka aydınlatıcı ya da bronzer bulunmalıdır.

Kaynak: ULUSAL POST - FOTOĞRAF: unsplash