Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Eller en önemli organlarımızdan biridir. Gün içinde çokça ellerimizi kullanırız. Bu durum ellerimizi yıpratır.

Evde Manikür Nasıl Yapılır?
Yayınlanma Tarihi : 04 Kasım 2021 03:31

Ellerin bakımı da güzellik unsurlarından biridir. Soğuk sıcak hava güneş yaşa bağlı unsurlar elleri yaşlandırır. Asırlar boyunca kadınlar ellerinin bakımlarına büyük özen göstermişlerdir.

Eller zarafetle de bağdaştırılmıştır. Eskiden soylu insanlar ellerinden tanınmaktaydılar. Özellikle Asya kültüründe ellerini kınalamışlardır. Modernleşen dünya yerini kına yerine ojelere bırakmıştır. Kınalar tüm el ve ayaklara uygulanırken ojeler sadece tırnak yüzeyine uygulanır. Ojeler elleri daha dikkat çekici estetik göstermek için tırnaklara uygulanmaktadır.

Günümüzde uzun tırnaklar modadır. Protez tırnaklar pek çok kadın tarafından kullanılmaktadır. Uzun tırnaklar elleri parmakları çok daha uzun göstermektedirler. Çeşitli tırnak şekilleri de yine trendlere göre değişmektedir. Tırnak modası da vardır. Çünkü el güzelliği çoğu insan için çok önemlidir. Bakımlı olmanın ilk kurallarından biridir. Bakımlı olmak için manikürünüzü kuaför ve güzellik salonlarında yaptırabileceğiniz gibi evde de kendiniz yapabilirsiniz. Evde manikür nasıl yapılabilir? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Evde Manikür

Evde manikür nasıl yapılabilir? Sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz. Evde manikür yapabilmeniz için evinizde bulunması gereken bazı araçlar vardır. Yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle elinizde oje varsa bunu aseton yardımıyla çıkarın. Elleriniz temiz olmalı bir kap elleri yakmayacak derecede sıcak suya ellerinizi batırın. Daha sonra bir kap soğuk suya ellerinizi batırın. Bunu düzenli olarak her gün yaparak ellerinizin rengini açabilirsiniz.

Evde manikür nasıl yapılabilir? Manikür yapmadan önce ellerinizi el kreminizle nemlendirin daha sonra tırnak kenarlarında ki etleri makasa benzer bu iş için satılan araç yardımıyla kesin. Tırnaklarınız fazla etlerden temizlendiğinde çok daha uzun ve temiz görünecektir. Tırnak başlangıç yerlerini uygun araçla içeriye doğru itin. Bunu yaparak tırnaklarınızı daha uzun gösterebilirsiniz.

Daha sonra bir törpü yardımıyla tırnaklarınızı törpüleyin. Törpüleme işlemi tırnaklarınızı şekillendirecektir. Oval, kare, stiletto farklı farklı tırnak görüntüleri vardır. Buna uygun şekilde tırnaklarınızı törpüleyin. Törpülerde farklı yapılarda satılmaktadır. Yıprandıkça törpünüzü değiştirin.

Son olarak oje kullanmak istiyorsanız. Tırnaklarınızı ojeleyin. Dikkatlice kurumasını sağlayın. Ellerinizi kremleyin.

KİŞİSEL BAKIM VE GÜZELLİK