Gözaltı morluklarına iyi gelen ve cildi porselen gibi parlatan maske önerisi

Patates ile yapılan maske cildi beyazlatıyor ve pahalı kozmetik ürünlerine gerek kalmadan gözaltı morluklarını ortadan kaldırıyor

Gözaltı morluklarına iyi gelen ve cildi porselen gibi parlatan maske önerisi
Yayınlanma Tarihi : 12 Nisan 2022 18:48

Gözaltı morlukları rahatsız edici olabilir. Pahalı kozmetik ürünleri ve gereksiz kimyasallara gerek kalmadan cildi beyazlatmak mümkün. Sadece 1 adet patates ve 1 yemek kaşığı yoğurt yeterli olacak.

Uygulamayı haftada üç kez tekrar edenlerin kesin sonuç aldığı gözlemlendi.

Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberde; Cildi beyazlatan maske tarifi verildi. 

Malzemeler:

1 yemek kaşığı yoğurt

1 adet patates

1 tatlı kaşığı karbonat

Yapılışı:

Cilt beyazlatan patates maskesi için tüm malzemeleri hazır ediniz. Daha sonra 1 kaşık yoğurt ve çiğ patates suyunu iyice karıştırın. Ardından bu karışıma 1 tatlı kaşığı kadar karbonat ilave edin ve bu kremi cildinize uygulayın. Bu uygulamayı yaparken cildinizde herhangi bir makyaj bulunmadığına dikkat edin. Bu maske yaklaşık olarak 10 dakika kadar yüzünüzde beklesin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Bu karışım patates karbonat maskesi haftada 1 defa deneyebilirsiniz. Cildinizi temizlemeye, arındırmaya, canlılık vermeye ve beyazlatma sağlayan maskedir.

ÖNEMLİ UYARI: Uygulayacağınız maskeyi 10 dakikadan fazla bekletmeyin. Haftada üç kez tekrar edilince kesin sonuç alınan bu maskeyi dilerseniz haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Maskeyi uygularken yoğurdun ekşi olmamasına dikkat edin. Ev yoğurdunu kullanırsanız çok daha iyi olacaktır.

Dilerseniz malzemeler içerisine 1 tatlı kaşığı kadar doğal elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Sirke de en faydalı cilt temizleyicilerden biridir. Kullanacağınız elma sirkesinin marketten alınmamış olmasına özen gösterin. Market sirkeleri nedendir bilinmez daha yakıcı oluyorlar. 

Kaynak: SABAH