Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri, 2 Haftada 4 ila 6 Santim Uzuyor

Stres, beslenme düzeni ve dış faktörler saç uzamasını etkilerken, yapabileceğiniz bazı doğal karışımlar ile saçınızı daha sağlıklı, canlı, gür ve uzun bir hale getirebilirsiniz. İşte saç uzatan kürler...

Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri, 2 Haftada 4 ila 6 Santim Uzuyor
Yayınlanma Tarihi : 18 Mayıs 2022 00:11

ULUSALPOST.COM- ÖZEL İÇERİK - Herkes daha sağlıklı, canlı ve gür bir saç hayal eder. Saç, her sene yaşlanan, zamanla dökülen veya rengini kaybeden canlıdır. Ortalama günde 50 ile 100 adet saç teli dökülür. Ancak yerine yenileri çıkar. Bu da saçın canlı olduğunun en iyi kanıtıdır. 

Genelde kadınlar saçının geç uzamasından veya dökülmesinden şikayetçidir. Saçın geç uzaması ve dökülmesinin birçok nedeni vardır. Bunların başında ısı uygulaması ve saç boyası gelir. Ayrıca paraben ve silikon içerikli bakım ürünleri de saçın zamanla dökülmesine ve saç derisine zarar verir.

Vereceğimiz örnek kürler ve bilgiler ile saçınız canlı, gür ve daha uzun olacak. Ayrıca saç dökülmesi ve egzama gibi birçok saç derisi problemiyle de başa çıkmış olacaksınız. 

Saça İyi Gelen Vitamin ve Mineraller

Saç, vücudumuzdaki diğer tüy ve kıllar gibi dökülerek yenilenir. Ancak bu durum bazılarımızda oldukça rahatsız edici boyuttadır. 

Saçınızın dökülmemesini istiyor ve daha sağlıklı olmasını istiyorsanız; C, B ve E vitamini, çinko, biotin ve ginseng takviyesi veya içerikli paraben, sülfat ve silikon içermeyen şampuanlar kullanabilirsiniz.

Saç Uzatan Pirinç Suyu Kürü

Pirinç suyu kürü, birçok Hintli kadının mucizedir. Ayrıca uygulaması kolay ve hesaplıdır. 

Uygulama

Bir kase pirinci iyice yıkadıktan sonra üzerine ılık su ilave edin ve 24 saat bekletin. Süre sonunda pirincin suyunu herhangi bir temiz sprey şişesine aktarın. Buzdolabında muhafaza ederek saç derisi ve saç uçlarına 2 hafta boyunca her akşam uygulayın. Ertesi sabah ise soğuk veya ılık su ile saçınızı durulayın.

Saç Uzatan Hindistan Cevizi Yağı ve Nane Yağı Kürü

Hindistan cevizi yağı, saçı besler, onarır ve parlaklık kazandırırken, nane yağı saç köklerini harekete geçirerek uzamasına destek olur.

Uygulama

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 5 damla nane yağını bir kap içerisinde iyice karıştırın. Haftada 3 kez olmak üzere 2 hafta boyunca akşamları yatmadan önce saç ve kafa derisine masaj yaparak uygulayın. Ertesi gün saçınızı soğuk veya ılık su ile durulayın.

Not: Hindistan cevizi yağı ve nane yağı karışımı saçınıza uyguladığınız günler şampuan kullanmayın.