İstenmeyen tüylerden kurtulmak için Bir Avuç Nohut Yetiyor! Nasıl Mı Yapılacak! Tarifi Öyle Kolay Ki

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en basit yöntemi nohut.. Evet çok şaşıracağınız bir güzellik sırrı.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için Bir Avuç Nohut Yetiyor! Nasıl Mı Yapılacak! Tarifi Öyle Kolay Ki
Yayınlanma Tarihi : 28 Aralık 2021 23:10

Yüzdeki tüylenme bir çok kişinin istemediği sorunlar arasında yer alıyor. Gereksiz kimyasallarla bu sorundan kurtulmaya çalışıyoruz. Oysa doğal yöntemlerle de bu sorundan kurtulmak çok basit! Denediğinizde çok şaşıracağınız bir formülü sizlerle paylaşacağız.

Güzelliğine önem veren çok sayıda kişi istenmeyen tüylerinden kurtulmanın yollarını arıyor. Oysa istenmeyen tüylerden kurtulmak sanıldığı kadar zor değil.

Özellikle nohut istenmeyen tüyler konusunda büyük yardımcı oluyor. Bazı blog sitelerinde bu tarif verilmiş olsa en doğru tarifi Mynet paylaşmış görünüyor.

Evde birazcık nohut varsa sizde hemen deneyebilir ve sonucun olumlu olması durumunda bu formülü de arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTARAN NOHUT FORMÜLÜ NASIL YAPILIYOR?

Nohut sevilen bir yiyecek. Fakat limon ile karıştırıldığı zaman eşsiz bir tüy dökücüye dönüşüyor. Yüzdeki tüyler için birebir olan nohut unu ve limon karışımı aynı zamanda yüzdeki ölü derilerin de temizlenmesine yardımcı olarak, cilde canlılık kazandırıyor. 

**Gerekli malzemelerimiz arasında 5 çorba kaşığı kadar nohut unu. Yoksa bir avuç unu ezin.. Yarım limonun suyu ve 1 çay kaşığı kadar da yoğurt..

**Bu malzemelerin tamamını krem haline gelene dek iyice karıştıralım. Ardından  yüzümüze sürüp iyice yedirelim.

** 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzümüzü kağıt havlu yardımıyla silerek bol suyla durulayalım. Haftada iki veya üç kez yapılması durumunda istenmeyen tüylerin tamamen yüzden çıkıp gittiğini göreceksiniz.