Kahve telvesini çöpe atmayın yüzünüze sürün o sorunu 10 dakikada geçiriyor

Türk kahvesi hakkındaki bu sırrı hiç bir kozmetik uzmanı size vermez. Kahve telvesinin pek bilinmeyen bir güzellik sırrı ortaya çıktı.

Kahve telvesini çöpe atmayın yüzünüze sürün o sorunu 10 dakikada geçiriyor
Yayınlanma Tarihi : 04 Nisan 2022 14:58

Türk kahvesiyle ilgili yeni bir güzellik sırrı daha ortaya çıktı. Deneyen çok sayıda kişi faydasını gördüğünü belirtiyor. Üstelik bu uygulamayı sadece kadınlar değil erkekler de kullanabilir. Türk kahvesinin cilt güzelliği üzerindeki olumlu etkilerini sanırım bugüne dek pek bilmeyen kimse kalmamıştır.

Yine Türk kahvesiyle ilgili şaşırtıcı bir bilgi paylaşıldı. Yayınladığı özel tariflerle dikkat çeken Tarifsiteniz.com Türk kahvesiyle ilgili mükemmel bir tarif paylaştı. Paylaşılan tarifte Türk kahvesinin cilt üzerindeki etkilerinden bahsedildi. 

Bir çok bilim insanı yapmış oldukları araştırmalarda Türk kahvesinin son derece faydalı bir içecek olduğunu ortaya çıkarmışlardı.

Türk kahvesi özellikle strese iyi gelir.  Ancak Hürriyet gazetesi tarafından yayımlanan bir haberde Türk kahvesinin cilt üzerindeki etkilerinden söz edildi 

Buna göre Türk kahvesi içmek cilt güzelliğini koruyor ve yaşlanmayı önlüyor. 

Aynı zamanda Türk kahvesi tüketmeyi bırakan kişilerde sivilce lekeleri ve cilt lekelerinin arttığının görüldüğüne dikkat çekiyorlar.   

Kahve Telvesini Atmayın  Kahve içtikten sonra sakın Telvesini atmayın ve o telveyi yüzünüze sürün. 10 dakika bekletip ardından yıkayın.

  Bu uygulamayı haftada 3 kez tekrar edin.  

  Makyaj etkisiyle oluşan yüz kuruluğu aynı zamanda sivilce izleri bir zaman sonra yok olup gidecek.  Uygulamayı siz de arkadaşlarınıza önerin..  

Önemli Not: Tam faydasını görmek istiyorsanız paketlenmiş Türk kahvesi değil de taze çekilmiş Türk kahvesinden elde edeceğiniz telve ile bu uygulamayı yapın. Taze çekilmiş Türk kahvesi tüketmek ayrıca sağlığınız için de çok daha faydalı olacaktır. 

TÜRK KAHVESİ ÖMRÜ DE UZATIYOR

Türk kahvesinin sadece cilde değil tüm bedene de faydalı olduğu belirtiliyor. Atina Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma Türk kahvesinin ömrü uzattığını ortaya koydu. Ancak araştırmada Türk kahvesi yerine Yunan kahvesi deniliyor.

Kaynak : Tarif Siteniz - HÜRRİYET

İlgili Haberler