Kalıcı Makyaj ile Daha Kaliteli Selfie Çekimleri Yapabilirsiniz.

Kimi zaman iş koşuşturması kimi zaman da üşengeçlik gibi durumlardan ötürü makyaj yapmaya zaman ayıramıyor musunuz?

Kalıcı Makyaj ile Daha Kaliteli Selfie Çekimleri Yapabilirsiniz.
Yayınlanma Tarihi : 20 Ağustos 2021 07:33

O zaman günümüzde oldukça popüler olan operasyonlardan kalıcı makyaj sizin için en ideal seçim olacaktır. Kalıcı makyaj ile günün her vakti iyi görünebilirsiniz. Peki, kalıcı makyaj operasyonu hakkında neler biliyorsunuz? İşte, tüm bilmeniz gerekenler…

Kalıcı Makyaj Nedir? Ne İşe Yarar?

Kalıcı makyaj, dudak ve göz bölgesine enjekte edilen kimyasallarla yüz bölgesinde elde edilen hiç silinmeyen makyaj işlemi operasyonudur. Bu operasyon daha çok yoğun iş hayatı olan veya makyajla uğraşmak istemeyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kalıcı makyaj, isteğe bağlı olarak abartılı ve doğal biçimlerde tercih edilebilir. Ancak en çok tercih edilen kalıcı makyaj şekli, doğal olandır.

Kalıcı Makyaj Operasyonunda Hangi Boyalar Kullanılmaktadır?

Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan boyaların içeriğindeki kimyasallar, vücutta herhangi bir tepkime yaratmayan maddeler içermektedir. Bu boyalar, vücudun herhangi bir yerinde deformasyon ya da hastalık oluşturmamaktadır. Eğer kullanılan kimyasalın güvenilirliğinden emin olamıyorsanız, kalıcı makyaj yapacak kişinin mesleki yeterlilik belgesinin MEB onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca üzerinizde uygulanacak kimyasalları da internet üzerinden araştırarak sahte olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Kimler Kalıcı Makyaj Yapmamalıdır?

Bazı hastalıkları taşıyan kadınların kesinlikle kalıcı makyaj yapmaları önerilmez. Çünkü kalıcı makyajda kullanılan kimyasallar bu hastalıklarla olumsuz yönde bir tepkime oluşturabilmekte. Kalıcı makyaj yapmaması gereken kişiler aşağıda listelenmiştir.

  • Şeker hastaları
  • HIV virüsü taşıyıcıları
  • Hemofili hastaları

Kimler Kalıcı Makyaj Yaptırmalıdır?

Kalıcı makyaj yapabilecek kişiler aşağıda listelenmiştir.

  • Dudaklarında şekil bozukluğu olanlar
  • İş hayatında yoğun olanlar
  • Ağır makyajı sevmeyenler
  • Cildi makyaj tutmayanlar
  • Sürekli makyaj isteyen iş alanlarından çalışanlar

Kalıcı Makyaj Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj, estetisyenlerin çeşitli araçlarla makyaj yapılacak alana boyalı kimyasalları göz, kaş ve dudak bölgesine enjekte etmesiyle gerçekleşen bir operasyondur. Bu operasyonun kesinlikle güvenilir ve deneyimli bir estetisyen tarafından yaptırılması gerekmektedir.

Kalıcı Makyajın Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kalıcı makyaj, ömür boyu kalıcılık sağlamaz. Ancak minimum altı ay ve maksimum on iki ay boyunca kalıcı bir şekilde yüzde durabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyaj sonrası, başta dudak bölgesi olmak üzere, kalıcı makyajın uygulandığı tüm alanların darbeye karşı korunmasına dikkat edilmelidir. Operasyon sonrasındaki ilk on gün boyunca; sauna, güneş, havuz ve buhar odası gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır. İki gün boyunca kalıcı makyaj yapılan bölgelere su temas etmemelidir.

Nasıl Bir Kalıcı Makyaj Yaptırmalısınız?

Kalıcı makyaj yaptıracaksanız bu makyajı doğal yaptırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü ağır tarzlarda kalıcı makyaj yaptığınızda her ortamda bu makyajı kullanabilmeniz pek mümkün değildir.

Kaynak: Ulusal Post - Fotoğraf: unsplash.

İlgili Haberler