Kıyafetlerinizin daha temiz kokmasını sağlayan temizlik sırları

Giysiler nasıl daha uzun süre temiz kokar, sorusunu merak ediyorsanız muhtemelen kıyafetlerinizin güzel ve temiz kokusunun kısa bir süre sonra üzerinizden gitmesinden şikayetçisiniz.

Kıyafetlerinizin daha temiz kokmasını sağlayan temizlik sırları
Yayınlanma Tarihi : 02 Kasım 2021 01:37

Ya da oldukça beğendiğiniz temizlik kokusunu gün boyu sürdürmek istiyorsunuz.

Bazı deterjanlara baktığınızda kokusunu çok beğenmenize rağmen giysilerinizi makineden çıkarıp astığınızda kuruyunca kokusunun tamamen kaybolduğunu görebilirsiniz. Bu gerçekten de can sıkıcı bir durum olabilir.

Çamaşırlarınızı yıkadığınızda giysi dolabınızın mis gibi kokmasını ve kıyafetlerinizden temizlik kokusunun günler boyunca çıkmamasını sağlamak için yıkama alışkanlığınızda çok basit bir değişikliğe ihtiyacınız vardır.

Daha Uzun Süre Temiz Kokan Giysiler

Daha uzun süre temiz kokan giysiler için dikkatli olmanız gereken en önemli noktalardan biri asla nemli olan çamaşırları dolaba koymamaktır. Nemli şekilde konulan çamaşırlar bir süre sonra küf toplayacakları için dolabınızda nahoş bir kokunun oluşmasına neden olacaktır. Bu aynı zamanda hijyenik bir durum da değildir.

Naftalin

Dolabınıza naftalin yerleştirerek ya da koku pedleri koyarak kıyafetlerinizin temiz ve tatlı kokmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum aynı zamanda siz fark etmeden nemli kalmış olan çamaşırlardan kaynaklı küf oluşumunu da engelleyecektir.

Kurutma Makinesi

Kurutma makinesi çamaşırların nemli kalmasına neden olabilir. Çamaşırlarınızı havalandırarak kurutmak kullandığınız çamaşır deterjanının kokusunu daha kalıcı hale getirecektir.

Temiz havada kuruyan çamaşırlar hem daha tatlı kokar hem de tertemiz olurlar.

Dolabınızı Havalandırın

Giysiler nasıl daha uzun süre temiz kokar, sorusuna verilebilecek yanıtlardan biri de dolaplarınızı havalandırmaktır.

Tıpkı evimizin zaman zaman havalandırmaya ihtiyacının olması gibi giysi dolaplarımızın da havalandırılmaya ihtiyacı olur. Bunun için gün içerisinde evin tüm camlarını ve kapılarını açtığınız bir sırada kıyafet dolaplarını da havalandırmalısınız.

Bu sayede kıyafetler daha temiz ve havadar bir kokuya sahip olacaktır.

KİŞİSEL BAKIM VE GÜZELLİK