Kuru Ciltler İçin Kurtarıcı Makyaj Malzemesi Önerileri

Kuru cilt yapısı sağlıklı olmayan cilt yapısıdır. Cildin nem dengesinin doğru olmadığı cilt yapılarından biridir.

Kuru Ciltler İçin Kurtarıcı Makyaj Malzemesi Önerileri
Yayınlanma Tarihi : 04 Kasım 2021 03:30

Kuru cildi düzenli olarak nemlendirmek gerekir. Eğer kuru cilt yapısı egzama gibi bir hastalıkta taşıyorsa doktora başvurulmalıdır. Bunun için bir dermatoloğa ya da cildiye bölümünde bir doktora başvurabilirsiniz. Kuru cildi nemlendirmek için bol su tüketmelisiniz.

Aksi takdirde ciltte çok fazla sorun oluşmaya başlayacaktır. Cildiniz zaman zamanda kuruyabilir. Cildinize iyi bakın. Kuru cilde makyaj yapmakta oldukça zordur. Yapılan makyaj cilde oturmayacaktır. Eğer ciltte soyulma, dökülme gibi sorunlar varsa cildi iyice sorunlu gösterecektir. Yüzümüze yapılan makyaj da kullanılan ürünlerin cilt tipine uygun özelliklerde olması gerekir.

Çoğu makyaj ürünü fondöten gibi yağlı yapıdadır. Bu yüzden kuru cilt makyajında kremsi yapıda ürünler kullanmanız gereklidir. Mat yapılı ürünlerde kaçınmak gerekir. Makyajı iyi ya da kötü yapan en önemli etken kullanılan ürünlerdir. Bu makyaj malzemelerini tanımak önemlidir. Kuru ciltler için kurtarıcı makyaj malzemelerinden bahsedeceğiz.

Makyaj Malzemeleri

Kuru ciltler için kurtarıcı makyaj malzemeleri şunlardır.

Ten makyajının altına muhakkak nemlendirici krem ya da makyaj bazı uygulanmalıdır. Kremsi yapıda güneş kremi de bu işi görmektedir. Tüm yüzünüze bu ürünü uygulayın en az 20 dakika ürünün oturmasını bekleyin. Direk yüzünüze kapatıcı ürünler uygularsanız ürün yüzde dökülecektir. Deriniz ürünle birlikte soyulacaktır. Kötü görüntü oluşacaktır.

Eğer kuruluk dudaklarınız da ise nemlendirici dudak bakımı ürünlerini kullanın. Piyasa da bunun için farklı ürünlerin satışı mevcuttur. Mat ruju direk kuru ve çatlak dudaklara uygulamaktan kaçının. Nemlenmesi için birkaç kez üst üste dudak nemlendirici kullanabilirsiniz. Nemlenen dudaklarınıza ruj uygulayabilirsiniz.

Kullanacağınız fondötenler kremsi yapıda olmalıdır. Pudra gibi mat ürünleri kuru cilde direk uygulamaktan kaçının. İyice nemlenen cilde uygulayabilirsiniz.

Eğer çok kuru cildiniz varsa. Serumda kullanabilirsiniz. Cildiniz çok daha iyi nemlenecektir.

Kuru cilde peeling yapıp cilde ölü derilerden arındırmalısınız. Peeling işlemini haftada bir veya iki gün yapmalısınız. Cildinizi düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Peeling ürünleri genellikle tanecikli yapıdadır. Bu sayede cildinizi ölü derilerde arındırır. Cildi tazeler.

KİŞİSEL BAKIM VE GÜZELLİK