Makyaj sonrası cildi temizlemeniz için en etkili yöntem üstelik leke bırakmıyor

Makyaj yaptıktan sonra cildinizi temizlemek büyük önem taşıyor. İşte makyaj sonrasında cildinizi temizlemek için bilmeniz gerekenler

Makyaj sonrası cildi temizlemeniz için en etkili yöntem üstelik leke bırakmıyor
Yayınlanma Tarihi : 13 Nisan 2022 19:44

Makyaj yaptıktan sonra cildi temizlemek büyük önem taşımaktadır. Makyaj sonrasında cilt doğru düzgün temizlenmezse sivilce oluşumu hız kazanmaktadır. Cilt sağlığınız için makyaj yaptıktan sonra cildi iyi temizlemek gerekmektedir.

Herkesin evinde bulunabilen 4 besinden ve 4 yöntemden bahsedeceğiz. Bu bilgiler sayesinde cildinizi çok daha iyi temizleyebileceksiniz.

Cildinizi tazelemek için mutlaka bu yöntemleri uygulayın. 

Milliyet gazetesinde yayınlanan bir haberde makyaj temizliği için uygulanabilecek dört basit yöntemden bahsedildi. İşte sırasıyla o yöntemler

Cadı elması bitkisi ile zeytinyağını karıştırın 


Çok fazla bilinmeyen cadı elması bitkisi ile zeytinyağını karıştırdığınızda adeta mucize etkisi yaratıyor. Ciltteki kiri temizleyen bu karışım hem sıkılaştırıyor hem de nemlendiriyor.

Salatalık suyu 


Salatalık suyu cildi doğal yöntemlerle temizlemenin bir başka formülü. Cilt için çok iyi bir besleyici ve nemlendirici olmanın yanı sıra görünümünü toparlayarak sıkılaşmasına da yardımcı oluyor.


Çiğ süt 
Yüzünüzü süt ile sildikten sonra soğuk suyla yıkayın. Süt de sadece yüzünüzü temizlemekle kalmaz, cildi nemlendirir ve toksinlerden arındırır. Eğer yağlı bir cildiniz varsa, yağsız süt kullanmanız tavsiye edilir.

Buhar yöntemi 
Buhar gözenekleri açar, cildi toksinlerden arındırır ve daha kolay temizlenmesine yardımcı olur. Bir bezi ısıtıp yüzünüze sürerek de buhar yöntemini gerçekleştirebilirsiniz.

ELMA SİRKESİYLE DE SİLEBİLİRSİNİZ

Makyaj sonrası basit bir yöntem de elma sirkesiyle yüzü silmektir. Üstelik bu yöntem daha basittir. Yapmanız gereken 1 yemek kaşığı doğal elma sirkesi ile 3 yemek kaşığı maden suyunu karıştırmak. Ardından cildinize spreyli bir şişe ile püskürtün. Yüzünüz yeterince ıslanınca bir yamuk yardımıyla silin. Bu işlemi nazikçe uygulayın ve cildinizi yıpratmanın. 

MADEN SUYUYLA DA YIKANABİLİR

Ayrıca yüzünüzü doğal maden suyuyla da yıkayabilirsiniz. Maden suyu gözenekleri açar, cildi parlatır aynı zamanda da sivilce oluşumunu engeller. 1 şişe maden suyuyla yüzünüzü yıkamakta makyajdan yorulan cildinizi rahatlamaya yardımcı olacaktır.

Kaynak: Milliyet - Ulusal Post