Makyaj Yaparken Makyajı Doğal Hale Getiren Güzellik Sırları

Makyaj yaparken, hiç makyaj yapmamış gibi görünmek mümkün. İşte doğal makyaj yapmanın püf noktaları...

Makyaj Yaparken Makyajı Doğal Hale Getiren Güzellik Sırları
Yayınlanma Tarihi : 18 Nisan 2022 23:28

Makyaj, ister sadece bir ruj olsun ister bir göz kalemi, neredeyse her kadının süsüdür. 

Günlük yaşamda kadınların daha sade tercih ettiği makyajı elbette abartmayı sevenlerde var. Ne diyebiliriz ki! Herkes kendini nasıl iyi hissediyor ise öyle olmalıdır. 

Bazı kişiler makyajını abartmak istemese de abartır. Çünkü cilt yüzeyindeki pürüzleri, sivilce izlerini veya ince çizgileri makyaj ile örtmek için fondöten, pudra veya bazı kapatıcıları oldukça fazla kullanıyor. Haliyle dışarıdan makyajın dozunu artırmış gibi duruyor. 

Şimdi vereceğimiz makyaj sırlarıyla hem cildiniz kusursuz görünecek hem de gören makyaj yaptığınıza inanmayacak.

Görünmeyen Makyaj Sırları

1- Makyaj Bazı

Cilt tipinize uygun nemlendirici özellikli makyaj bazı kullanarak cildinizi nemli tutun. Ayrıca bol bol su için.

2- Fondöten Tercihi

Cilt tonunuza uygun bir tonda fondöten seçin. Bu sayede her zaman daha doğal görünür ve cilt tonunuzdaki renk bozukluğunu kolaylıkla örtebilirsiniz.

3- Göz Altı Kapatıcısını Atlayın

Göz altı kapatıcısı, göz altı kusurunu kapatırken istemeden de olsa daha ön plana çıkartmanıza neden olur. Bu yüzden göz altı kapatıcısı yerine günde 2 defa göz altındaki şikayetinize yönelik nemlendirici kullanmanız uzun vadede daha faydalı olacaktır. 

4- Eğer Göz Altı Kapatıcısı Kullanacaksınız...

Göz altınız çok koyu renkte ise aydınlatmak için sarı veya beyaz tonları yerine pembe ve şeftali tonlarını tercih edin. Ayrıca fondöteninizden daha açık ton bir ton olması daha doğal görünmenize yardımcı olacaktır.

5- Göz Kalemi Uygulaması

Göz kalemi uygulaması birçok kadının işkencesidir. Vereceğimiz yöntem hem daha doğal hem de kolay bir uygulama yöntemi. Göz kalemini kirpik diplerinin üstünden başlayarak bir hat çekin. Ardından aynısını alt kirpik dipleri daha hafif hareketlerle uygulayın. Bu aşamadan sonra parmaklarınızı kullanarak göz kalemini dağıtın. Sonuç daha doğal bir görünüm...