Makyajınızın Akmaması İçin Kesinlikle İşe Yarayan Güzellik Sırrı

Özellikle sıcak havalar ya da ortamlar düşünüldüğünde makyajınız kısa bir süre içerisinde bozulup toparlanamaz bir duruma geliyor olabilir.

Makyajınızın Akmaması İçin Kesinlikle İşe Yarayan Güzellik Sırrı
Yayınlanma Tarihi : 03 Aralık 2021 20:30

Buna ilave olarak bir de pandemi koşullarında maske taktığımızı düşünürsek, yüzünüze sürdüğünüz fondötenin maskeye geçmesine bir çok defa maruz kalmışsınızdır.

Makyaj yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz halinde bu tip aksilikler yaşamaktan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Cilt Bakımı Yaparak İşe Başlayın

Öncelikle, cilt bakımınızı yaptığınızda, cildinizi ağırlaştıracak malzemelerden uzak durmaya çalışın ve hafif içerikli ürünlerin kullanımını tercih edin. Bu yüzden cilt bakımı ve makyaj için önemli olan nemlendiricinin kolayca cildinizde emilen, cildinizin yağlanmamasını sağlayan ve ince bir yapıda sürülmesine özen gösterin. Makyaj yapmadan önce cilt bakımı, cildinizi temizlemek, vitamin içeren serum uygulamak ve nemlendirmek işin en önemli püf noktasıdır. Bu işlemden sonra cildinize bu ürünlerin geçmesi için birkaç dakika beklemeniz çok önemli.

Suya Dayanıklı Ürün

Makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız, suya dayanıklı ürünler kullanmak zorundasınız. Maskara ve Eyeliner gibi ürünler ter ile birlikte akıp bulaşmaya müsait ürünlerdir. Bu sadece ter için değil, havuz ya da plajda kirpiklerinize hareket katmak istiyorsanız suya dayanıklı maskara tüm gününüz için size keyif katacaktır.

Astar Yapmayı Unutmayın

Yüzünüze fondöten uygulamadan önce baz uygulamanız ve fondötenin yüzünüze oturması için gereklidir. Hatta bu işlem kolayca dağılmamasını sağlayacaktır. Burada kullanacağınız primer’ı da yine suya karşı koruyucu bir ürün tercih edin.

Doğru Pudra Seçimi

Makyajınızın pudra ile son vuruş sabitlemesi, kalıcılık için önemli bir anahtardır. Doğru pudra seçimi de makyajınızın önemli unsurlarındandır. Makyajınızı sabitlemek için kullanacağınızdan dolayı bu aşamada transparan bir pudra kullanabilirsiniz. Uygulamanızı yüzünüzün tamamına uygulamaktansa, ter toplanabileceğini düşündüğünüz bölgelere, burun, alın, göz altı, çene gibi bölgelere uygulayabilirsiniz.

Bunların dışında kalıcı ruj seçimleri, sabitlemek için sprey tarzı ürünler kullanmanız makyajınızı suya karşı korumakta kolaylık sağlamış olacaksınız. Vücudunuzun nemli olması sizin gün içerisinde, özellikle sıcak havalarda bol su içmenizle yakından alakalıdır. Vücudunuzun ihtiyaç duyacağı oranda su içmeniz cildinizin daha iyi tepki verip nemlenmesini sağlayacağı için sizi serin tutacaktır.