Parlaklık ve Canlılık Veren Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Dış etkenler ve gün içerisindeki beslenme alışkanlığımıza göre cildimiz kirlenir, gözenekler tıkanır ve sivilce oluşur. Bu da cilt tonu eşitsizliğine yol açar. Vereceğimiz doğal yöntemler sayesinde cildiniz parıl parıl parlayacak ve cilt tonunuz açılacak.

Parlaklık ve Canlılık Veren Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2022 18:51

 

ULUSALPOST.COM/ Herkes daha parlak, canlı ve açık bir ten tonu ister. Genelde yaz sonuna doğru cilt tonumuzda eşitsizlik gözlemleriz. Bunun da en büyük nedeni güneş ve sivilce lekeleridir. Güneş koruyucu kullanmadığımız her gün cildimizde lekelerin oluşunu ve zamanla yorgun ve cansız olduğunu fark ederiz.

 

Bazı bitki ve besinler cilt tonu açarak parlak ve canlı olmasına yardımcı olur. Elbette her şeyden önce güneş koruyucu krem ile güneşin zararlı etkilerinden korunabileceğinizi ve oluşan sivilce izlerini minimuma getirebileceğinizi unutmayın. Vereceğimiz bitki ve besinler ise hem hesaplı hem de etkili olacak. Kısa sürede parlak, canlı, daha açık ve eşit bir cilt tonuna sahip olacaksınız.

 

Doğal Cilt Beyazlatıcı Yöntemler

 

Pirinç Sabunu

 

Pirinç sabunu içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde cilt tonunu eşitler, fazla yağdan arındırır ve gözenekleri temizler. Günde iki defa pirinç sabunu ile yüzünüzü yıkayarak kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

 

Pirinç Suyu

 

Pirinç suyu da pirinç sabunu gibi aynı etkilerin yanı sıra cildi yumuşatır ve canlılık kazandırır. Ayrıca pirinç suyu saçı besleyerek uzamasını hızlandırır.

 

Bal

 

Her evde bulunan bal, parlak ve yumuşak bir cilde sahip olmak isteyenlerin bir numaralı tercihidir. Bir miktar bal ile toz tarçını karıştırarak yüzünüze nazik hareketlerle uygulayın ve 10 dakika sonra durulayın. Cildinizin ölü hücrelerden arınmış ve daha canlı olduğunu hemen fark edeceksiniz.

 

Gül Suyu

 

Osmanlı kadınlarının da vazgeçilmezi olan gül suyu en doğal toniktir. Cilt tipiniz ne olursa olsun, canlı, parlak ve temiz bir cilt için yüzünüzü günde iki defa gül suyu ile silebilirsiniz.

 

Limon

 

Limon, cilt beyazlatma özelliği olan bir diğer besindir. Cildi aydınlatır ve cilt tonu eşitsizliğini giderir. Yaklaşık 1 yemek kaşığı limon suyunu haftada 2-3 gün akşam olmak üzere pamuk yardımıyla cildinizin her yerine eşit bir şekilde uygulayın. Yaklaşık 10 dakika sonra soğuk su ile durulayın.

 

Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin

 

Daha sağlıklı bir cilt için; uyku düzeninize dikkat edin, sigara ve alkol kullanmayın, güneş koruyu kullanın, düzenli egzersiz yapın ve sağlık ve dengeli beslenin.

 

Ayrıca cilt bakım rutininizde, paraben ve silikon içermeyen, vegan etiketli en az yüzde 95 doğal içerikli ürünler kullanarak hem cildiniz yorulmayacak hem de istenmeyen sorunlarla karşılaşmayacaksınızdır.

KİŞİSEL BAKIM VE GÜZELLİK