Sivilceleri ve yüzdeki lekeleri yok eden 5 süper yiyecek, makyaj etkisi yaratıyor

Sivilceler ve cilt lekeleri için gereksiz para harcamayın. Bu beş yiyecek ciltteki sivilce ve lekeleri yok ediyor. Ciltte makyaj etkisi yaratıyorlar

Sivilceleri ve yüzdeki lekeleri yok eden 5 süper yiyecek, makyaj etkisi yaratıyor
Yayınlanma Tarihi : 25 Mayıs 2022 17:05

Ulusalpost.com/ Bazı yiyecekler gerçekten ciltteki lekeleri yok etmeye yarıyor ve cildi temizliyor! İşte cildinizi koruma etkisi sağlayan o yiyecekler

Ciltteki lekeler ve sivilcelerden kurtulmak için her yol deneniyor. Gereksiz kimyasal ürünleri kullananların sayısı bile oldukça fazla.

Oysa ciltteki lekelerden kurtaran etkileyici bazı besinler var. Akşam gazetesi tarafından yayınlanan bir haberde ciltteki lekelerden kurtaran besinlere yer verildi. Bunlar sırasıyla şu şekildedir.

* Tatlı Patates

* Limon

* Kabak

* Karnabahar

*  Meyveler ( Çilek, kiraz, ahududu, yaban mersini ve böğürtlen ) gibi C vitamini zengini meyveler

TATLI PATATES NASIL TÜKETİLMELİ?

Cildi güzelleştiren ve ciltteki sivilceleri azaltan Tatlı patatesi güveçte, fırında patates kızartması yapabilir veya kremalı bir kâse çorba olarak afiyetle tüketebilirsiniz.

SİVİLCELER İÇİN LİMON NASIL TÜKETİLMELİ?

C vitamini deposu olan limonu tüketmek için Bir bardak ılık suya taze limon sıkın ve parlak bir cilt için her sabah aç karnına için. Bu yöntem hem nefesinizi tazeleyecek. Hem bağırsaklarınızdaki zararlı bakterileri atacak. Hem de cildinizdeki yağlanmayı azaltacak. Ayrıca böbrekleriniz içinde bu içecek faydalı olacaktır.

CİLDİ GÜZELLEŞTİREN DİĞER YİYECEKLER NELERDİR?

4210717.jpg

Öte yandan bu besinlerin haricinde cildi güzelleştiren başka besinlerde bulunuyor. Ulusal Post'un derlemesine göre; Havuç, kayısı, portakal, diğer sarı meyve ve sebzeler cilt güzelliğine iyi gelmektedir. Ayrıca Ispanak ve diğer yeşil yaprakları sebzeler de ciltteki sivilceleri azaltmaktadır. Yaban Mersini ile fasulye, bezelye ve mercimek gibi besinlerde cildi koruyup güzelleştirir.