Sürme Çekerken Herkesin Bilmesi Gereken Far Sürme Teknikleri

Etkileyici bir makyaj için kuşkusuz sürme çekmek oldukça önemlidir. Ancak far sürme konusunda bilmeniz gereken bazı kurallar var

Sürme Çekerken Herkesin Bilmesi Gereken Far Sürme Teknikleri
Yayınlanma Tarihi : 24 Ağustos 2021 17:47

Gözlerinizi daha belirgin ve etkileyici hale getirmek için bazı kolay taktikler var. Gerçekten işe yarayan bu yöntemler sayesinde gözlerinizi etkileyici hale getirebilecek ve uzun süre de etkisini hissedebileceksiniz.

7 Maddede evde etkileyici far sürmenin tekniklerini sizler için sıraladık. Dikkatlice uygulamanız durumunda kesinlikle işe yarayacağını düşünüyoruz..

İşte herkesin bilmesi gereken far sürme teknikleri

1. İlk olarak İyice dağıtın:

Mükemmel bir göz makyajı için altın kural göz farını iyice dağıtmaktır. Düzgün dağıtılmayan göz farı doğal görünmez. Bunu yapabilmek için yumuşak bir fırça kullanmalısınız.

2. Ve  Mutlaka Astar kat oluşturun:

Göz farını uygulamadan önce daha iyi sonuç alabilmek adına önce bir astar kat oluşturmalısınız. Bunu makyaj bazı ya da fondöten, pudra kullanarak yapabilirsiniz.

3. Dikkatli bir şekilde Uygun rengi seçin:

Renk seçimi çok önemli. Gözlerinizin rengini ortaya çıkaracak renkleri seçmelisiniz. Mesela mavi gözlere mavi, bronz, açık kahve yakışırken yeşil gözlere mor, koyu yeşil ve kahve tonları yakışır. Kahverengi gözler ise en şanslı olanı, renk seçiminde daha rahat olabilirsiniz.

4. Yavaş yavaş ve Doğru şekilde vurgulayın:

Kaş kemiğine ve gözlerinizin köşelerine uygulayacağınız açık tondaki far, tüm yüzünüzün aydınlanmasını sağlar.

5. Sürme öncesi Simli farlara dikkat:

Simli göz farları kırışıklıkları vurgular, bu nedenle eğer kırışıklıklarınız varsa krem far kullanın.

6. Koyu renkli far sürerken bilmeniz gerekenler

Kirpik çizgisine çok yakın sürülen koyu far gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterir. Eğer gözlerinizin büyük görünmesini istiyorsanız koyu farı bu bölgeden uzak tutun ve daha yukarı taşıyın.

7. Fırçaları mutlaka temizleyin:

Bu size basit gelebilir ama gereklidir. Daha başarılı bir sonuç için fırçada biriken far kalıntılarını iyice temizleyin.

Görüldüğü üzere far sürmek hiçte zor değil. Oldukça etkileyici bir yöntemle sizlerde far sürme teknikleri sayesinde evde kendi makyajınızı yapabilirsiniz.

Kaynak: Posta.com.tr