Uzun süre kalıcı etkisiyle Fresh Makyaj Nasıl Yapılır?

İlk olarak fresh makyaj yapmak için Yüzünüzü önceki makyajlardan temizleyin.

Uzun süre kalıcı etkisiyle Fresh Makyaj Nasıl Yapılır?
Yayınlanma Tarihi : 20 Ağustos 2021 11:37

Pamuklu bir topun üzerine makyaj temizleyici veya su koyun. Eski makyajı temizlemek için pamuğu küçük daireler halinde ovalayın veya ovalayın. Cilt tipinizi belirleyin ve günde iki kez uygun ürünlerle temizleyin, tonlayın ve nemlendirin. Lekeler / siyah noktalar gibi cilt problemleriniz varsa, cildinizi pul pul dökün.

Yüzünüzü Nemlendirin

Bezelye büyüklüğünde küçük bir dokunuşla kokusuz, yağsız bir losyona hafifçe sürün. Kokulu losyonlar cildinizi kötüleştirebilir ve çatlaklara veya alerjik reaksiyona neden olabilir ve yağlı losyonlar sivilceyi teşvik eder. Renkli nemlendiriciler cilt tonunuzu düzeltirken uyum sağlar ve genellikle SPF içerir. Daha temiz bir cilde sahip olan şanslı kızlar, renkli nemlendirici kullanarak en iyi şekilde görünecekler.

Oluşan Bir Lekeye ve Göz Çevresine Kapatıcı Yapın

Kapatıcınızı fondötenden önce uygulamak, fondötenin minimum miktarda tutulmasına yardımcı olur. Bunun cildinizle aynı renkte olduğundan emin olun. Kapatıcıyı uygularken, bunu etrafına değil, doğrudan yerinde yapın. Bu, halo etkisinden ve spotun vurgulanmasından kaçınmak içindir. Opsiyonel olarak bej toz ile set edilir.

  • Kapatıcıda aşırıya kaçmamaya dikkat edin; sadece yeri kapatmaya yetecek kadar ihtiyacınız var.

Yüzünüzün yağlı kısımlarına pudra fondöten uygulayın.

Başlamadan önce, doğru fondöten rengini kullanıp kullanmadığınızı belirlemek en iyisidir. Doğal ışığa girin ve cildiniz için doğru renk olduğundan emin olmak için fondöteni test edin. Yanağınıza birkaç işaret koyun ve rengin eşleşip eşleşmediğini görmek için yüzünüze farklı açılarla açı verin.

  • Parmağınızı veya süngerle fondöteninizi alın ve cilt tonunuz gibi görünene kadar karıştırarak yüzünüze sürün. Çene hattınızın altına girdiğinizden emin olun; Yüzünüzün kenarında durursanız, fondötenin bittiği yerde maske takıyormuşsunuz gibi görünen net bir yüzey oluşacaktır.
  • Gözünüzün altında torba veya renk değişikliği varsa, gözünüzün altındaki halkalar doğrultusunda 3 nokta yapın. Yüzük parmağınızı kullanarak hafifçe karıştırın.

Bronzer uygulayın.

Bazı insanlar bronzlaştırıcı veya allık eklemek için gözlerine makyaj yaptıktan sonra beklerler. Bronzlaştırıcı, kendinize doğal bir ışıltı vermenin harika bir yoludur. Bronzlaştırıcıyı yüzünüzün her yerine (veya doğal bir bronzluk görünümü için hemen elmacık kemikleriniz ve T-Bölgesi boyunca) hafifçe fırçalayın.

Ancak, bronzlaştırıcı yanlış uygulandığında soluk tenli kişilerde aptalca görünebilir. Dışarı çıkmadan önce size iyi gelip gelmediğini görmek için evde bronzlaştırıcı ile pratik yapın. Görünüşünden hoşlanmıyorsanız, bu adımı atlayın.

Allık uygulayın.

Bronzlaştırıcıdan memnun değilim diyorsanız onun yerin allık uygulayabilirsiniz. Krem allık genellikle pudradan daha iyi etki eder çünkü size nemli bir görünüm verir ve daha uzun sürer. Şampanya renginde krem ​​allık kullanarak yüzük parmağınıza biraz sürün ve elmacık kemiklerinize karıştırın. Hem allık hem de bronzlaştırıcı uygulamamanız gerektiğini unutmayın; birini seç.

Kaynak: Ulusal Post - Fotoğraf: unsplash

İlgili Haberler