Vücuttaki İstenmeyen tüyleri 5 dakikada kurutuyor

İstenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulabilmek bu yöntemle mümkün. Üstelik Lazer epilasyon işlemlerine bile gerek kalmıyor. İşte o işe yarayan bitkisel yağ ve işlevleri...

Vücuttaki İstenmeyen tüyleri 5 dakikada kurutuyor
Yayınlanma Tarihi : 08 Ocak 2022 01:18

Son dönemde bitkisel yağların özellikle vücutta istenmeyen tüyleri yok ettiği ortaya çıktı. Bugüne dek çok sayıda kişinin bilmediği bir yağdan bahsedeceğiz.

Vücuttaki istenmeyen tüyleri gereksiz kimyasallar kullanmadan tamamen bitkisel yöntemlerle yok etmek mümkün. Akşam gazetesi tarafından yayınlanan bir haberde hamam otu yağının istenmeyen tüyleri yok ettiğine yer verildi.

Hamam otu yağıyla Peki istenmeyen tüylerden nasıl kurtulabilirsiniz?

Hamam otu yağı istenmeyen tüylerden acısız ve hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlar.

Ağda ve jilet gibi yöntemler tüylerin daha sert ve kalın çıkmasına neden olur. Bazı durumlarda ise cildin tahriş olması gibi sorun ortaya çıkabiliyor. Oysa istenmeyen tüylerden kalıcı olarak bu yöntemler hiç bir şekilde kurtarmaz. 

On yıllardır büyüklerimizin denediği doğal bir yöntem var. Hamam otu yağı ile hem acısız hem de doğal bir şekilde tüylerden kurtulabilmek mümkün. Üstelik hamam otu yağının içeriğinin doğal olması cilt üzerinde herhangi bir tahriş veya kızarıklığa da neden olmuyor. 

Hamam otu yağı sayesinde tüylerin jilet ve tıraş bıçaklarının aksine köklerinden dökülmesine de neden olur. Vücuttaki tüy miktarında düzenli kullanım sayesinde de tamamen yok olma ve seyrekleşme olduğu görülmüştür. 

Bu yöntemin özellikle kadınlar arasında oldukça popüler olduğu bilinmektedir. 

LİMON KÜRÜYLE İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULABİLMEK MÜMKÜN

Etkileyici bir yöntem daha var. Limon kürü.. Bu kür basit bir şekilde hazırlanır. Limon suyu ve kaya tuzu karışımıyla hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu karışım tüylerin köklerinin azalmasını sağlar. Kürü uygularken cildinizde herhangi bir yanma olursa hemen uygulamayı sonlandırıp cildinizi yıkayın. 

NASIL HAZIRLANIR?

1 adet limonun suyu sıkılır. Ardından içine 2 tatlı kaşığı kadar kaya tuzu ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırıp ağda sonrası cildinize uygulayın. 30 dakika kadar bekletip duş alabilirsiniz. Karışımı yüzünüze sürmeniz önerilmez.