Yarım limonu karbonata batırıp yaptığını öğrenince sizde hemen denemek isteyeceksiniz

Karbonatla ilgili kimsenin pekte bilmediği bir sırrı paylaşacağız! Limon ve karbonat birleşiminin mucizesine tanık olun!

Yarım limonu karbonata batırıp yaptığını öğrenince sizde hemen denemek isteyeceksiniz
Yayınlanma Tarihi : 22 Mayıs 2022 02:54

ULUSALPOST.COM/ Karbonat en ucuz sağlık malzemelerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Annelerimizin ekmek yaparken ekmeği kabartmak aynı zamanda da buzdolabı kokusunu önlemek için kullandıkları karbonatın aslında sayısız faydası bulunur. Özellikle temizlik alanında karbonatın mucizelerinden yararlanmak gerekmektedir.

Karbonatla detoks yapmaya ne dersiniz? Hem bütçenizi koruyacak hem de harikalar yaratacak. 

Karbonatın bazı faydaları bulunuyor. En önemli faydası mide ağrısını rahatlatması.. Buzdolabı kokularını gidermesi. Kahve fincanında oluşan lekeleri yok etmesi. Vücutta oluşan pullanmayı ortadan kaldırması.. 

Bunlar aslında harika sırlar! Ancak karbonatın bir mucizesi daha var! Limon ve karbonatın birleşiminden bazı harikalar ortaya çıkıyor. 

İnatçı lekeler ekesin çözüm!

Lekeleri ve pasları çıkarmak için limonun yarısını kesin. Karbonata batırın ve lekeli temizlenmesi gereken yüzeyleri onunla silin! Müthiş bir sonuçla karşılaşacaksınız! Karbonat ve limon anında inatçı lekeleri ortadan kaldıracak. 

Kimyasal temizlik malzemeleri kullanmak yerine mutlaka bu yöntemi uygulayın! Denediğinizde işe yaradığını göreceksiniz!

Bu harika bilgileri arkadaşlarınızla paylaşmaya ve onlarında yararlanmasına ne dersiniz? 

BİR PÜF NOKTA DAHA!

Karbonatla dişlerinizi de beyazlatabilirsiniz.. Peki Ama Nasıl Yapılacak diye sorduğunuzu duyar gibiyiz.

Ensonhaber.com'da yayınlanan bir içerikte bunun sırrı verilmiş aslında! Formül çok basit

Limon suyu ve karbonatı birlikte kullanırsanız, diş etleriniz daha güçlü ve temiz bir görünüme kavuşabilir. Aynı şekilde yine dişleriniz beyaz ve parlak bir görüntüye ulaşır.

TARİF

1 çorba kaşığı karbonata 1 dilim limonu sıkın. İyice macun haline getirin. Sonrasında elde ettiğiniz karışımla dişlerinizi fırçalayın. Sonrasında ise ağzınızı çalkalayın. Diş lekeleriniz geçecek ve dişleriniz bembeyaz olacak.

Önemli uyarı! Diş minesine zarar vermemek için bu uygulamayı ayda iki kereden fazla yapmayın.