Yüzdeki Kıl Sorununa Çözüm Çok Basit! Onları Yok Eden Basit Teknik

Yüzdeki kıl ve tüy çoğu kadın için can sıkıcıdır. Yüzdeki kıl sorununa çözüm olacak bazı yöntemler var. İşte o basit yöntemler...

Yüzdeki Kıl Sorununa Çözüm Çok Basit! Onları Yok Eden Basit Teknik
Yayınlanma Tarihi : 06 Nisan 2022 20:45

Erkeklerde kıl ve tüy yoğunluğu genelde kadınlar oranla daha fazladır. Bazı kadınlarda da aşırı Kıl ve tüy sorunu görünebilir. Bu durum genelde hormonaldir. Hormonel sorun olduğu tespit edildiğinde doktor kontrolü altında ilaç alınarak önüne geçilebilir. Ancak hormon seviyesini dengeleyen veya değiştiren ilaçların yan etkisi fazladır. Bu yüzden birçok kadın, özellikle yüz ve boyun bölgesindeki istenmeyen kıl ve tüy problemi için doğal yöntemlere başvurur.

Yüzdeki Kıl ve Tüy Problemi İçin Doğal Yöntemler

Limon-Bal

1 çorba kaşığı limon suyu ve 3 çorba kaşığı balı macun kıvamı alana dek karıştırın. Ardından istenmeyen tüylerin üzerine yayın. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. 

Limon suyu ve bal karışımı, istenmeyen tüylerin rengini açarak görünürlüğünü azaltır ve zamanla tüylerde azalma meydana gelir.

Gözle görünür bir sonuç almak için haftada iki kez olmak üzere 1 ay boyunca uygulayın. 

Yüzdeki İstenmeyen Tüy ve Kıl Problemi İçin Diğer Yöntemler

Yüz bölgesindeki istenmeyen kıl ve tüy sorununa kesin çözüm bulmak istiyorsanız, lazer epilasyonu tercih edebilir. Ancak kişiye maliyeti yüksek olacağı için düzenli olarak ağda yaparak zamanla seyrelmesine ve azalmasına da yardımcı olabilirsiniz.