Kısıtlamalarla ilgili yeni karar : Maske Cezaları Sonrası Banka Hesaplarına Haciz İşlemi Başladı

Türkiye'de uygulanan koronavirüs nedeniyle maske uygulaması zorunluluğuna uymayan vatandaşlara ceza kesilmişti. O cezalarla ilgili haciz başlatıldı

Kısıtlamalarla ilgili yeni karar : Maske Cezaları Sonrası Banka Hesaplarına Haciz İşlemi Başladı
Yayınlanma Tarihi : 26 Mart 2021 18:38

Yaklaşık 1 yıldır neredeyse dünyanın bir çok noktasında süren koronavirüs hayatı kabusa çevirmiş durumda. korunmak için ise maske takmak şart.

Türkiye'de ise maske takmak zorunlu. Ancak bazı vatandaşlar bu kurala uymuyor. Uymadıkları gibi kesilen cezaları da ödemiyorlar

İşte o cezaları ödemeyen vatandaşların banka hesaplarına haciz işlemi başlatıldığı bilgisi geldi. Konuyu ise CHP'ye yakınlığıyla bilinen Cumhuriyet gazetesi haberleştirdi.

Koronavirüs yasaklarını ihlal ettiği gerekçesiyle kesilen 900 TL cezayı ödeyemediği için banka hesabı bloke edilen Volkan Dizdar, “Su içerken maskemi çenemin altına indirince polis gördü. Maske cezası işlemine başladı. Polise maskeyi indirmeden suyu nasıl içebileceğimi sordum. Ne ben ne eşim çalışıyoruz, cezayı ödeyemedim” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre, Dizdar ayrıca şunları söyledi:
 
“Eşim okul kantininde çalışıyordu, kantin kapalı olduğu için o da işsiz kaldı. Ailelerimiz tarafından bankadaki hesabıma yatırılan parayla yaşamımızı sağlıyoruz."