• BIST 99.806
  • Altın 260,644
  • Dolar 5,6860
  • Euro 6,3840
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 25 °C

Kızılay’a Bir Kurban Bağışı Da Başkan Çelik’ten

Kızılay’a Bir Kurban Bağışı Da Başkan Çelik’ten
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman ve yönetimini makamında ağırladı.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman ve yönetimini makamında ağırladı. Türk Kızılay'ının tüm dünyada saygın bir yardım kuruluşu olduğunu ifade eden Başkan Çelik, Kızılay'a kurban bağışında bulundu.

Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman ve yönetimi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'i makamında ziyaret ederek vekaletle kurban için başkan Çelik'ten destek istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da vekaletle kurban kesiminin Türk Kızılayı tarafından yapılmasına büyük önem verdiğini ifade eden Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cemal Kahraman, "Bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız Kızılay'ın fahri başkanıdır. Kendisi aynı zamanda Kızılay'a büyük bir önem veriyor. Kızılay Genel Başkanımız ile birlikte hazırlanmış olan özel bir genelgeye göre bütün resmi kurumlara özel bire bir giderek kurban bağışı istememizi ve onlarında bu işe öncülük yapmasını kendilerinin bağış yaptığı gibi, kendi ekiplerinin de teşvik etmesini istediler. Bizler de Manisa Kızılay Şubesi olarak bunları size iletmeye geldik. Bu noktada sizinde kurban bağışınızı bekliyoruz" dedi.

"Türk Kızılayı tüm dünya tarafından bilinen saygın bir kuruluştur"

Türk Kızılay'ının her türlü doğal afet ve zorlu şartlarda olduğu gibi 15 Temmuz sonrasında da millete büyük hizmetler verdiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Türk Kızılayı bizim göğsümüzü kabartıyor. Zor günlerimizde her zamana yanımızda oluyor. Doğal afetlerde her zaman gerek ülkemiz insanının, gerek dünya insanlarının yanında olduğu gibi 15 Temmuz'daki FETÖ afetinde de Kızılay'ımız milletimizin yanında olmuştur. Ardından yaklaşık bir ay süren demokrasi nöbetlerinde aynı biz belediyeler gibi Türk Kızılayı da üzerine düşen görevi yapmış ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için katkıda bulunmuştur. Vatanına bayrağına, milletine ve demokrasisine sahip çıkan göz bebeği bir hayır kuruluşumuzdur. Tabi ki vekaletle kurban kestirme sıkça artık toplumumuzda yaşanıyor çünkü eskisi gibi her evde kurban kesimi kolay olmuyor o yüzden vatandaşlarımızın ciddi bir bölümü kurbanlarını gerek Türkiye'de gerekse Dünyadaki fakirlere ulaştırılmak üzere kestiriyorlar. Bilindiği gibi FETÖ terör örgütü bunu da çok suistimal etmişti. Bunu bir kazanç kapısı olarak görmüştü. Şimdi öğreniyor ve biliyoruz ki toplanan kurban yardımlarının başka işlerde kullanılmış. Oysaki saygınlığı Türkiye ve bütün Dünya da kabul edilmiş, güvenilir, ciddi bir birikimi olan Türk Kızılayı bu noktada vekaletle kurban kesimi tercih edeceğimiz birinci derecede bir kuruluştur. Bu noktada vekaletle kurban kestirecek olan tüm vatandaşlarımızı hemşerilerimizi Kızılay vasıtası ile ibadetlerini yapmaya davet ediyorum. Aslında ben kendi kurbanımı kendim kesiyorum ancak bir tane de Türk Kızılayı vesilesi ile de kurban bağışında bulunarak bu hayra bu hizmete destek vermiş olalım ben başkanımız ve yönetiminin, Kızılay Genel Merkez yönetimini, tüm gönüllülerini tebrik ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun" dedi.

Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Celal Kahraman Başkan Çelik'e Kızılay amblemli Kahve fincanı hediye etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim