Kızının regl gününü paylaşınca Linç yiyen Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci suskunluğunu bomba sözlerle bozdu

Kızının regl gününü paylaşınca Linç yiyen Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci suskunluğunu bomba sözlerle bozdu

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci kızının regl olduğu günü "gelsin ritüeller" cümleleri ile sosyal medya hesabından paylaşmış ve oldukça tepki toplamıştı. Ceyda Düvenci'den o eleştirilere yanıt...

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak kızının regl olduğunu balköpüğüm genç kız oldu, gelsin ritüeller kutlayalım o zaman cümleleri ile yazarak 18 Ocak tarihini de altına not olarak düşmüştü.

İşte o paylaşım;

catss.jpg

Sosyal Medyayı İkiye Bölmüştü

Bu paylaşımdan kısa bir süre takipçilerini ikiye bölen Düvenci, kimi takipçilerinden kızının bu özel gününü neden paylaştın eleştirisi alırken kimi takipçilerinden de destek mesajları alıyordu. 

Bu paylaşımın ardından toplumsal cinsiyet eşitliği platformları da olaya dahil olmuş ve erkek çocukları sünnet olduğunda kutlanıp herkese duyuruluyorsa bu da kutlanabilir, kadın ve erkeğe karşı adil olun paylaşımında bulunmuştu.

Tüm bunların ardından suskunluğunu bozan Ceyda  Düvenci, paylaştığı fotoğraf ve takipçilerinin eleştirilerine bir cevap verdi.

Aynı Fikre Sahip Olmasak Da

Sosyal medya hesabı üzerinden takipçilerine bir cevap yayınlayan Düvenci, aynı fikre sahip olmasak da kıymet verdiğim, zaman ayırıp önem ve emek vererek yazdığınız tüm cümlelerinize cevabımı paylaşmak istedim diyerek bir açıklama metni yayınladı.

Metninde; her evlat değişir dönüşür, sünnet olur, regl olur, aşık olur, mezun olur, evlenir, anne baba olur cümleleri ile başladığı yazısında, bu anların her birinin kutlanası olduğunu ifade etti. Bu ritüellerin atalarımızdan bize miras olduğunu belirten Düvenci, bir çocuğun kendini koruyabilmesinin ailesinden gördüğü kıymetle oluştuğunu söyleyerek, evlatlarımın gelişimi benim için çok önemli ve ömrümün sonuna kadar her kıymetli anlarını hafızalarına kazımaya devam edeceğim açıklamasında bulundu.

Genç kızlığının kıymetini teslim ettiğim kızım ne olursa olsun kendi kıymetini unutmayacak ve önemlisi utanmayacak açıklamasını yaptı.