• BIST 99.806
  • Altın 259,938
  • Dolar 5,6860
  • Euro 6,3840
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 23 °C

Kkb’nin Yarışmasında Başvurular 2000 Projeyi Aştı

Kkb’nin Yarışmasında Başvurular 2000 Projeyi Aştı
Kredi Kayıt Bürosu'nun, üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği "Hayal Edin Gerçekleştirelim" sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasına başvurulan...

Kredi Kayıt Bürosu'nun, üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği "Hayal Edin Gerçekleştirelim" sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasına başvurulan proje sayısı 2 bini aştı.

Kredi Kayıt Bürosu'nun (KKB) hayata geçirdiği "Hayal Edin Gerçekleştirelim" üniversiteliler arası sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının dördüncü dönem başvuruları 2 bini aştı. Türkiye genelindeki 156 farklı üniversitede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören 1.458 öğrenci, çevre, eğitim, Findeks Finansal Okuryazarlık, kültür-sanat, sağlık-spor ve toplumsal kategorilerinde 2 bin 80 proje başvurusu yaptı. Geçtiğimiz yıla kıyasla yarışmaya başvuran proje sayısında yüzde 126 artış gerçekleşti.

Sonuçlar 27 Nisan'da açıklanacak

Üniversite öğrencilerinin bireysel ya da grup olarak katıldığı sosyal sorumluluk yarışmasında, en yüksek puanı alarak büyük ödülün sahibi olan projeye 10 bin TL para ödülü ya da yurt dışı eğitim fırsatı verilecek. Kategorilerde ilk beşe kalan projeler Hayal Edin Gerçekleştirelim web sitesi üzerinden sosyal medya oylamasına sunulacak ve 5 bin TL'lik Sosyal Medya Ödülü'nün sahibi halkın oyları ile belirlenecek. Aynı zamanda yarışmada her kategorinin birincisi 5 bin TL, ikincisi 3 bin TL, üçüncüsü 2 bin TL, dördüncüsü bin TL ve beşincisi 5 yüz TL ödülün sahibi olurken tüm kategorilerde ilk üçe giren öğrencilere Kredi Kayıt Bürosu'nda staj imkânı sunulacak.

Aralarında İbrahim Betil, Fügen Toksü, Yasemin Salih, Fatoş Karahasan, Cem Seymen, Özlem Denizmen, Can Yılmaz ve Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz'in bulunduğu seçkin jüri üyeleri tarafından projelerin değerlendirileceği yarışmanın kazananları 27 Nisan'da düzenlenecek ödül töreniyle ödüllerine kavuşacak.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim