Klozet temizlemenin pratik yolu temizlik hiç bu kadar basit olmamıştı

Klozet temizlemenin pratik yolu temizlik hiç bu kadar basit olmamıştı

Evimizdeki belkide dikkat edilmesi gereken ortamlardan birisi tuvalettir. Tuvalet temizliği belkide en kolay temizlik alanıdır. Çünkü dilediğimiz kadar su kullanabiliyoruz...

Klozet temizlemek için bu yöntemleri uygulamanız durumunda hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde gereksiz kimyasallara para harcamadan temizliğinizi yapmış olacaksınız:

Tuvalet temizliğine dikkat etmenizin önemli olduğu bir dönemde bu öneriler gerçektende işinize yarayacaktır:

Sirke uygulamasıyla temizlik:

Beyaz Sirkenin etkili bir temizleyici olduğunu bilenler elbette çoktur. Hemde çamaşır sularından daha güvenli ve etkilidir: 

 Su lekelerini yok etmek için tuvalet kağıdını sirkeyle ıslatıp doğrudan lekenin üstüne koyun.

Kağıdı bir gece orada bırakın, ertesi gün sifonu çekin ve lekeler gitsin.

KİMYASAL KULLANMADAN KAYNAR SU YÖNTEMİ

Kaynar su 
Tıkanan tuvaletleri kimyasal kullanmadan açmak istiyorsanız, bir cezve kaynar suyu tuvalete dökmeniz yeterli olacaktır. Tıkanıklık gitmediyse iki kez daha tekrar edin

Karbonat Yöntemi
Tuvaletinizi dezenfekte etmek için yarım bardak hidrojen peroksiti tuvalete döküp yarım saat bekledikten sonra sifonu çekin.Ardından bir cezve veya demlik dolusu kaynar suyu dökün..

KOLA ? SADECE İÇİLİYOR SANIYORSANIZ YANILDINIZ..

Kola 
Kolanın pas lekelerini ve kireci anında çıkardığını duyduğunuz halde hiç denemediyseniz deneyin. Pas halkasının tamamen kapatacak şekilde bir kutu kolayı tamamen tuvalete boşaltın. En az yarım saat, asidin lekeleri çözmesi için bekleyin. Tuvalet fırçasıyla ovup sifonu çekin. Eğer yeterince etkili bulmadıysanız, 2. öneriyi denemelisiniz.

sizlerde sevdiklerinizle bu önerileri paylaşabilirsiniz: VE ONLARIN bilgilenmesini sağlayabilirsiniz