Klozete sirke ve kola dökün bekleyin 5 dakika sonra o sorunu tamamen geçiriyor ve..

Klozete sirke ve kola dökün bekleyin 5 dakika sonra o sorunu tamamen geçiriyor ve..

Klozetini temizlerken uygulayacağınız bu yöntem sizi çok şaşırtabilir! Etkilerine inanamayacağınız bazı detaylar var. Bakın o detaylar neler:

Klozet temizliğinde uzun zamandır denemiş olduğum bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Sizin de işinize yarayacak olan bu bilgi gerçekten sizi şaşırtabilir.

Klozet temizliğinde bu detayları öğrenerek evde kolaylıkla deneyebilirsiniz..

Evimizin en çok kullanılan bölümlerinden birisi kuşkusuz klozetlerden. Çok çabuk kirlenen klozetlerimiz aynı zamanda çok çabuk kireçlenir. Peki klozetteki kireç nasıl temizlenir? Şimdi sizlerle gerekli bilgileri paylaşacağız..

Işıl ışıl bir klozet için bilmeniz gereken bir yöntem var. Klozet temizliğinde gereksiz kimyasallar kullanmanıza hiç gerek yok.

Evinizde bulunan iki malzemeyle çok kolay bir şekilde klozet temizliği yapabileceksiniz. Klozetlerinizi temizlemenin elbette çok farklı yolları var.

Ancak kimyasallar hem sağlığınız için zararlıdır hem de evinizde bulunan diğer aile bireyleri ile çocuklarınız için.

Ulusalpost'un haberine göre: Kola ve sirke her evde mutlaka bulunur. Kola ile sirke sayesinde bu inatçı kireçleri temizlemek ise oldukça basit. Yapmanız gereken burada yazılanları dikkatli bir şekilde uygulamak olmalı:

Kola asitli yapısı olan bir içecek. Bu sayede bütün kireci söküp atacaktır. Klozet içindeki suyu boşaltın ve iki buçuk litre kolayı klozetin içine dökerek yaklaşık bir saat bekleyip ardından sifonu çekin..

Klozetin suyunu boşaltıktan sonra bu kez 3 bardak kadar beyaz sirke dökün ve 20 dakika sonra tuvalet fırçasıyla kireçleri bölgeleri güzelce fırçalayın ve sifonu çekin.

Bu işlemlerin ardından yarım saat içinde harika bir şekilde klozetleriniz hem parlayacak hem pis kokular gidecek hemde kireç ve tortulardan kurtulmuş olacaksınız..

En Yeniler