Knight Online Hakkında Herşey Turkmmo.com`da

Knight Online Hakkında Herşey Turkmmo.com`da

Knight Online oyunu oldukça büyük bir hayran kitlesi bulunan bir oyundur.

Oyun çevrimiçi bir şekilde oynanır ve rol yapma oyunudur. MGame Corporation ve Noah System tarafından piyasaya sürülüp, gelişmelere ve güncellemelere açık bir oyundur. Dünya üzerinde 80 ülkede oyun severler Knight Online oyunu oynamaktadır. Ücretli ya da ücretsiz bir şekilde oynama seçenekleri vardır.

İlk olarak 2004 yılında çıkış yapmış ve o günden bu güne gittikçe yaygınlaşan bir oyundur. Oyun tür olarak fantastik bir oyundur, fakat savaşmak ve öldürmek eylemleri oyun içerisinde çokça geçmektedir. Knight Online sunucuları olarak geçen 11 tane sunucu vardır ve bunlar, Athena, Resurrect, Atlantis, Ephesus, Attila, Anatolia, Europa, Destan, Piana, Gaia ve Asgard’tır. Oyuncular oyuna giriş yaptıktan sonra seçmeleri gereken ırklar vardır. Seçtikleri ırk dışındakilere savaş açarlar ve o şekilde oyunu sürdürürler. Diğer ırkları öldürüp galibiyet elde etmeye çalışırlar. Irklardan sonra ise seçmeleri gereken sınıflar bulunur.

Bu sınıflara göre oynarlar. 2 ırk çeşidi vardır ve bunlar, El Morad (Human) ve Karus (Orc) şeklindedir. Sınıflar ise beş tanedir ve beş sınıf şu şekilde adlandırılır, Warrior, Rogue, Priest, Mage, Porutu, Kurian şeklindedir. KNİGHT ONLİNE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ BURADA Her bir sınıfın ise kendine göre özellikleri vardır. Oyuncular oyuna giriş yapıp önce ırkını sonra sınıfını seçerken, sınıfların özelliklerine bakarlar ve bu özelliklere göre istediklerini seçme şansları vardır. Sınıflar hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse şunları söyleyebiliriz. Warrior’un anlamı Knight Online oyununda, yakın dövüş savaşçısı anlamına gelmektedir.

Aynı zamanda Yüksek Defans şeklinde de açıklanabilir. Oyun içerisindeki tank karakter yüksek birini öldüreceği zaman bu sınıfı kullanılır. Diğerlerine göre biraz daha kısıtlı olması bu sınıfın popülerlik olarak aşağıda kaldığını söylemek için yeterli olabilir. Sınıflardan bir diğer Rogue demiştik. Rogue özelliklerini söyleyelim. Suikastçı ya da okçu anlamına gelen sınıftır. Oyuncunun bu sınıfta hız ve yeteneğe sahip olması gerekmektedir. Okçu olarak atış yapması gerektiğinden iyi bir nişancı görevi görmesi de gerekir.

Oyundaki en uzak bölgeyi bile vurabilmeleri gerekmektedir. Mage ise magic yani büyülü kelimesinin kısaltılmasından ortaya çıkmıştır Knight Online oyununda. Defans için yüksek bir çaba harcamaya gerek yoktur, çünkü daha çok saldırıların olduğu bir sınıftır Mage. Pek çok kişi Mage sınıfında sıkılmış olsa da aslında önemli sınıflardan bir tanesidir. Daha fazla can sahibi olabileceğiniz bir sınıftır. Priest sınıfı ise Knight Online oyununda en çok sevilen sınıflardan bir tanesidir. Çünkü düşük bir defans sergileyerek yüksek saldırı gücüne sahip olmuş olacaksınız. Diğer bir sınıf olan Porutu ise, kara büyülerin yapıldığı ve daha çok destek karakter olarak karşınıza çıkar oyun içerisinde. Bu sınıfta kara büyülerin yapılması bir avantajdır ve düşmana bunlardan yapılarak daha etkin bir savaş sergilenebilir. Kara büyüler düşmanların gücünü azaltırlar ve bu sınıfta yenme şansınız daha yüksek olacaktır. Son sınıf olan Kurian ise Porutu ile çok benzerdir.

Tanımı ve yetenekleri aynı olan iki sınıf, ustalık isminde farklılık gösterir sadece. Porutunun ustalık ismi, Bureka Master iken, Kurianın ustalık ismi, Daphne Master şeklindedir. Böyle geniş kapsamlı bir oyun olanKnight Online oyununun Türkiye’de de çok büyük hayranları vardır. şu da bir gerçektir ki bu tür online oyunlar bağımlılık yaptığından aileler çocuklarına karşı önlemlerini almakta kimi zaman zorlanırlar. Üstelik, oyun tamamen şiddet eğilimi üzerine kurulduğu için ve sürekli olarak birilerine savaş açıldığı için, psikolojik olarak kötü bir etki bırakabilir insanlar üzerinde.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.