Kokpitteki Dehşet Dolu Anların Nedenini Öğrenenler Şaşkınlıktan Küçük Dilini Yuttu! Kedi Pilotu...

Kokpitteki Dehşet Dolu Anların Nedenini Öğrenenler Şaşkınlıktan Küçük Dilini Yuttu! Kedi Pilotu...

Kokpitte Kedi paniği yaşandı. Aniden içeri dalınca pilotlar ne yapacaklarını şaşırdı. Pilotlara acil iniş yaptıran şey ne oldu? İşte pilotların yaşadığı zor anlar. Kimse anlam veremedi, tüm ekip nasıl olduğunu araştırıyor.

Kedilerin ne kadar psikopat hayvanlar olduğunu görmüştük ancak bu seferkine ilk kez rastladık. Uçağa bir şekilde girip kokpite dalmayı başaran kedi, birinci pilota saldırı düzenledi. Pilotlar hayvanla baş edemeyince zorunlu olarak iniş yaptılar.

Olay Sudan'ın Hartum kentinden yola çıkarak Katar'ın başkenti Doha'ya gitmek üzere olan bir uçakta gerçekleşti. Sudanese Tarco havayollarından çıkan uçağa binen pilotlar henüz hiçbir şeyin farkında değillerdi. Uçak havalandıktan sonra ise akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 

Üzerine saldırınca uçuştan vazgeçti

Boeing 737 tipi yolcu uçağında kokpitte resmen panik yaşandı. Nereden uçağa girdiği belli olamayan kedi, birden bire uçağı süren birinci pilotun üzerine atladı. Pilot resmen dehşeti yaşarken uçak havalandığı Hartum kentine acil olarak geri dönüş yapmak zorunda kaldı. Nerede uçağa bindiği ve nasıl kokpite sızmayı başardığı bilinmeyen kedi, uçağın sadece otuz dakika uçmasına izin verdi. Olayı aktaran yerel medyanın iddiasına göre,  uçak havalandıktan yarım saat sonra tekrar iniş gerçekleştirdi.

Nasıl uçağa girdiği araştırılıyor

Olaydan sonra uçağa bağlı kabin ekibi bir araştırma başlattı. Kedinin nasıl uçağa ve kokpite girdiğini tespit etmeye basılan ekibin belirttiğine göre, kedi uçuş öncesinde uçağa bindi. Kabin ekibinin belirttiğine göre kedi uçağa girme fırsatını ise uçuştan önce gerçekleştirilen temizlik sırasında bulmuş olabilir. İddiaya göre kedi daha öncesinde büyük ihtimalle hangar garındaydı. Kokpite girmesi ise temizlik esnasında olmadıysa büyük bir ihtimalle teknik bakım yapıldığı esnada gerçekleşti. 

Kediler Neden Saldırır?

Kedilerin yapılarınca avcılık kalıtsaldır. Bu nedenle her an tetikte olan bu canlılar, insanlara saldırıyorlarsa büyük ihtimalle bir şeyin tehdidini hissediyorlardır. Kediler hem yabancı kişilere karşı hem de seslere karşı çok duyarlıdırlar. Havalanan uçağın çıkardığı ses nedeniyle ürken kedi büyük ihtimalle girdiği  kokpitteki "yabancı"ya saldırdı. 

İlgili Haberler