Koltuk Altınıza Yarım Limonu Sürünce O sorun geçiyor

Koltuk Altınıza Yarım Limonu Sürünce O sorun geçiyor

Başta Limon olmak üzere Hayatınızda kolaylık yaratacak bazı bilgilerden sizlere söz edeceğiz. Bu bilgiler hem işinizi kolaylaştıracak hem gereksiz yere para harcamanızı önleyecek..

Bazı ipuçları gerçekten hayatı kolaylaştırıyor. Bilmeden yok yere para harcıyor veya sorunumuza çözüm bulamıyoruz.

İnternetin günümüzde yaygınlaşmasıyla birlikte kuşkusuz harika bir durum söz konusu oldu ve bilgiler hızla paylaşılmaya başlandı.

Şimdi size vereceğimiz bu bilgilerde hayatınızı kolaylaştıracak sizlerde arkadaşlarınızla paylaşarak mutlaka onların yararlanmasını sağlayın:

İŞTE HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK PRATİK BİLGİLER:

-Pamuklanan kıyafetleri tıraş bıçağıyla temizleyebilirsiniz.

-Çamaşır suyu lekelerini keçeli kalemle kapatabilirsiniz.


-Bozuk fermuarı oje veya mumlu boya sürerek tamir edebilirsiniz.

-Makyaj lekerini tıraş köpüğü ile temizleyebilirsiniz.

-Kırmızı şarap lekesini beyaz şarap ile çıkarabilirsiniz.

-Yağ lekelerini talk pudrası ile temizleyebilirsiniz.

-Koltukaltındaki ter lekeleri ve kokularını limon suyu ile çıkarabilirsiniz.

-Deri ayakkabılardaki lekeler için soğuk su ve sirke karışımı pratik bir yöntemdir.

-Sıkışan fermuarı vazelin sürerek kurtarabilirsiniz.

-Ruj lekesini saç spreyi ile çıkarabilirsiniz.

Bir Başka iŞİNİZE yarayacağını düşündüğümüz Limon Sırrı daha var :)))

Ellere sinen balık kokusu için...

Ancak doğal hayatta her şeye çare var, ellerden balık kokusunu çıkarmak için ilk adımda yapılması gereken şey, evdeki malzemeleri kullanmak. Eğer herhangi bir kesik ya da yara yoksa, canınızı yakmayacak olan karbonatı kullanabilirsiniz. karbonat ile elleri ovalamak kokuyu hapsedecek ve ellerden hızlıca çıkmasını sağlayacaktır.

İşe yaramadı mı? Bazen koku çok tesirli olduğu için birkaç yöntemi art arda denemek gerekebilir. Ellerinizi tahriş etmeden karbonatla ovaladıktan sonra limon suyu ile yıkayabilirsiniz. Ya da bir limonu ikiye bölerek limonla elleri ovarak kokudan kurtulabilirsiniz.

Limonlu Suyun Başka Faydaları da var? Sadece Koltuk Altınızda işe yaramıyor. Bakın 1 Ay boyunca Limonlu Su İçilirse ne işe yarıyor :)))

Limonlu suyun faydalı olduğu aşikar. Gün içerisinde içme suyunuza bir dilim limon atarak mucizeler yaratabilirsiniz. 

Bunu mutlaka deneyin! Bir ay boyunca sabah kalktığınızda aç karnına ilk olarak limonlu su içmeyi deneyin. Düzenli olarak yapıldığında detoks etkisi gösteren bu alışkanlık bakın vücuda neler kazandırıyor? Limonlu suyu otuz gün boyunca her sabah üşenmeden aç karnına tüketince...

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor

Özellikle şu kış günlerinde vücudu korumak çok önemli. Bir yandan koronavirüs ve mutant virüs tehlikesi kapıda bizi gözetliyorken bir taraftan da iklim değişikliği nedeniyle sürekli değişen havalar maalesef bünyeyi zayıf düşürüyor. Yorgan döşek hasta olmamak içi mutlaka her sabah aç karnına limonlu su tüketin. Limonlu su içerisindeki C vitamininin yanında bir yandan da antiseptik etkisi ile vücuttaki bakterileri uzaklaştırır. Bu sayede de bağışıklık sistemini bir taraftan destekler. Zaten iyi bir bağışıklık sistemi karşısında pek az hastalık dayanabilir!

Romatizmaya karşı etkili

Romatizmaya yakalandıysanız ya da genetik olarak tehlikesini taşıyorsanız şimdiden önleminizi alın. Çünkü romatizma ile yaşamak gerçekten zor. Peki limonlu su romatizmaya nasıl etki ediyor? Limonlu su sayesinde ürik asit erimektedir. Bu da romatizmaya neden olan ya da romatizma gibi hastalıklara neden olan maddelerden biridir. Tedaviye de oldukça yardımcı olur.

Karaciğer dostu

Vücutta en çok korunması gereken organlardan bir de karaciğerdir. Karaciğeri temiz ve çalışır halde tutmak yaşamak ile aynı şeydir. Limonlu su ile karaciğerdeki kalsiyum ve oksijen seviyelerini düzenleyebilirsiniz. Diğer yandan karaciğere enerji sağlayan limonlu su midedeki ekşimeye de iyi geliyor.

Kanser karşıtı

Diğer bir etkisi ise kanseri önlemesi. Araştırmacılar limonda tümörü önleyecek özellikler keşfettiği için düzenli limonlu su tüketimi kansere karşı da bir önlem olabilir.

Evet bilgiler hoşunuza gittiyse sizlerde arkadaşlarınızla paylaşmayı sakın ihmal etmeyin! 

İlgili Haberler