Korkulan oldu Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Toptaş'tan kötü haber geldi

Korkulan oldu Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Toptaş'tan kötü haber geldi

Uzun bir süredir tedavi gören Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile ilgili gelen son haber herkesi üzdü..

Koronavirüs belası bütün dünyayı etkisi altına almaya ederken korona fırtınasına yakalanan önemli bir isimde Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş olmuştu.

Eski istanbul Büyükşehir belediye başkanlarından Kadir Topbaş kaldırıldığı özel hastanede 16 Kasımdan bugüne dek koronavirüs tedavisi görmektedir.

Yaklaşık 40 gündür hastanede yatmakta olan Kadir Topbaş'ın tedavisinin solunum cihazında bağlı şekilde yürütüldüğü bilgisi geldi.

16 Kasım'da hastaneye kaldırılan ve durumu ciddiyetini koruyan Kadir Topbaş'ın sağlık durumuyla ilgili oğlu Mustafa Ömer Topbaş bir açıklama yapmış ve babasının yoğun bakıma kaldırıldığını belirtmişti.

Oğul Topbaş ayrıca yaptığı açıklamada babasına uygulanan basınçlı oksijen  desteğinden pozitif bir ilerleme kaydedilmezse entübe durumunda kalabileceğini söylüyorlar açıklamasında bulunmuştu.

İşte o kötü haber geldi.

Gelen son dakika bilgisine göre Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın durumu ciddiyetini koruyor.

Halk TV tarafından geçilen son dakika haberine göre Kadir Topbaş'ın durumunun düzelmemesi üzerine yeniden entübe edildiği bilgisi geldi.. 

ENTÜBE NE DEMEKTİR?

Solunum veya solunum yolunun güvenliğinin bozulması halinde ya da böylesi bir risk oluşması durumunda hava yolunun korunması amacıyla devamlı hava alımı sağlanması gerekliyse ilaç vermek amacıyla suni solunuma geçmek için özel aparatlar vasıtasıyla solunum yolu içine  ağız veyahut burun yoluyla özel bir tüp yerleştirmeye verilen addır..