Korkulan oldu İngiltere'de mutasyona uğrayan koronavirüs bir kez daha mutasyon geçirdi

Anlaşılan o ki koronadan kurtuluş kolay olmayacak. Mutasyon kabusu sürüyor bir kez daha mutasyon haberi geldi..

Korkulan oldu İngiltere'de mutasyona uğrayan koronavirüs bir kez daha mutasyon geçirdi
Yayınlanma Tarihi : 03 Şubat 2021 18:10

1 Yıldır korona salgını Çin'de başlayıp dünyayı etkisi altına almayı sürdürdü sürdürüyor. Son dönemlerde bulunan aşılar koronaya karşı önemli bir yol etmesini sağlamıştı bilim dünyasının.

Aşı bulundu sonunda kurtulduk diyorduk.

Bu kez mutasyon belası çıktı karşımıza. Aşıyı bulan doktorlar aşının mutasyonlu virüse karşı da işe yarayacağını söylüyorlar.

Ancak İngiltere'den gelen son dakika haberi herkesi şaşkına çevirdi. Gelen son dakika bilgisine göre geçtiğimiz günlerde tespit edilen mutasyonlu virüs bir kez daha mutasyona uğramış.

Yaşanan bu gelişmeyi son dakika olarak duyuran ajanslar bilim dünyasını da harekete geçirdi.

İngiltere Merkezli yayın yapmakta olan BBC TÜRKÇE'nin haberine göre İngiltere Halk Sağlığı Kurumunu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. İngiltere Halk Sağlığı kurumunun son dakika açıklamasında, İngiltere'de tespit edilen Kovid-19'un daha hızlı yayılan tipinin bağışıklık sistemini daha iyi aşabilen bir mutasyonunun tespit edildiği ilan edildi.

İngiltere tarafından yapılan bu son dakika açıklaması gerek Sağlık kuruluşları gerekse Dünya Sağlık Örgütü tarafından yakından takip ediliyor.

Mutasyon tehlikesi neden önemli diye soranlara uzmanlar bu tür virüslerin daha hızlı yayılabilen virüsler olduğunu açıklıyorlar.

Bu yüzden salgının durdurulması adına aşılamanın yeterli oranda yapılması ve kişisel hijyene devam edilmesi yine büyük önem taşımakta..

İlgili Haberler