Korkulan oldu market yiyeceğinde koronavirüs çıkınca alarm durumuna geçildi. Market kapandı

Dünyayı tedirgin eden koronavirüs salgınında korkulan oldu. Yiyecek paketinde de koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine bütün market kapatıldı..

Korkulan oldu market yiyeceğinde koronavirüs çıkınca alarm durumuna geçildi. Market kapandı
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2020 01:15

Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünyayı tedirgin etmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını korkutucu boyutlara ulaşmış durumda. Salgın dünya genelinde hızla yayılırken Salgının başladığı ülke olan Çin'den korkutan bir haber Anadolu Ajansı tarafından servis edildi.

Çin'in Gansu bölgesindeki Kancou kentinde bir market tümden kapatıldı. Markette satılan dondurulmuş karides paketinde koronavirüs tespit edildiği açıklandı.

Konuyla ilgili korkutan gelişmeyi haber yapan Global Times marketin kapatıldığını açıkladı. Konuyla ilgili öte yandan Lancou Belediye komisyonun da bir açıklama yapıldı.

YİYECEK SUUDİ ARABİSTAN'DAN GELMİŞ

Suudi Arabistan'dan ithal edildikten sonra Tiencin kentindeki gümrükten geçerek şehre getirilen dondurulmuş yiyecek üzerinde koronavirüs çıktı.. 

Bu yiyecekte virüsün tespit edilmesinin ardından soğuk hava depo tesisi geçici olarak kapatıldı ve tesisteki bütün çalışanlara test yapıldı.

Tesisteki bütün yiyecekler ise mühürlendi. Toplamda 2 bin 270 kişiye yapılan testlerin ve yiyeceklerin negatif çıktığı da açıklandı.

Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren komisyon söz konusu bu dondurulmuş yiyeceğin 21 Ekim'de Suudi Arabistan'dan ülkeye ulaştığını ardından 8 Kasımda da Lancou kentine girdiğini açıkladı..

DSÖ MÜMKÜN DEĞİL DİYOR

Öte yandan korkutucu bu gelişme basında yer alırken Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamada koronavirüsün dondurulmuş gıdalardan bulaşma ihtimalinin düşük olduğu belirtilmişti..