Korona virüse en az yakalanan kan grubu belli oldu resmen hastalık onları es geçiyormuş...

Korona virüse en az yakalanan kan grubu belli oldu resmen hastalık onları es geçiyormuş...

Korona virüs salgınıyla ilgili yapılan bir araştırma salgına yakalanan kan gruplarıyla ilgiliydi. En az yakalan kan grubu ise herkesi çok şaşırttı.

Çin'de başladıktan sonra hayatı kabusa çeviren ve bütün dünyaya hızla yayılan korona virüsle ilgili çok çarpıcı bir araştırma yapıldı.

Danimarka ve Kanada'da yapılan araştırma sonucunda koronavirüse en az yakalanan kan grubu belli oldu. Bu araştırmaya göre 0 kan grubundan olan insanlar koronavirüse daha az yakalanıyor ve hastalığı daha hafif geçiriyor.

Ancak konuyla ilgili başka bir araştırma ise bu araştırmayı doğrular nitelikte oldu. Ulusalpost'un derlemesine göre Amerika'da da benzer bir araştırma yapıldı.

Amerika'da yapılan bu araştırma neticesinde de 0 kan grubuna ait insanların bu virüse daha az yakalandığını ortaya çıkardı.

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar kan grubu ve korona virüs arasındaki ilişkiyi uzun zamandır takip ediyor. 

Araştırmada 473 binden fazla kişinin verisi alınarak sonuç elde edildiğine dikkat çekiliyor. Öte yandan A-B VE AB kan grubuna ait olan kişilerin korona virüsünde tehlikeli kan grupları olduğu iddia edilerek virüse yakalanma riskinin daha fazla olduğuna dikkat çekiyorlar.

Araştırma Türkiye'den Yeniçağ gazetesi Yabancı kuruluşlardan ise Popular Science ile Amerikan Kanbilim Derneği. Ç: O'un açıklamalarına dayandırılarak sayfalarımızda haberleştirilmiştir..

En Yeniler