Korona virüsten ölenlerin bir çoğunda rastlandı ve bilim insanları şüphesinde haklılığını kanıtladı..

Korona virüsten ölenlerin bir çoğunda rastlandı ve bilim insanları şüphesinde haklılığını kanıtladı..

Çin'de Başlayıp Dünyayı kasıp kavuran Korona Virüs salgınıyla ilgili bomba bir araştırma yayınlandı. Araştırmanın detayları herkesi çok ama çok şaşırttı...

Koronavirüs Aşısı Henüz bulunamadı. Ancak Bilim insanları korona virüsle ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Son araştırma Almanya'da yapıldı

Almanya'nın Hamburg şehrinde bilim adamları korona virüsten ölen kişileri inceledi. Büyük bir çoğunluğunun beyninde virüs izlerine rastladıklarını kanıtladı.

Korona virüs izleri beynin kök hücrelerinde ve ondan dallanan nöronlarda bile tespit edildi.

Haber Sputnik Türkiye tarafından yayınlanınca bir anda gündem oldu. Sputnik haberini The Lancer Dergisinden derlemiş gözüküyor.. 

Beynin Kök hücrelerinde tespit edilen virüsle ilgili ayrıca hastaların yüzde 14'ünde fokal iskemik doku bozuklukları tespit edilirken vakaların yüzde 86'Sında da astrositoz tespit edildi.

Yani Sinir dokusu hücrelerini destkeleyen astrositlerde anormal bir artışın tespit edildiğine dikkat çekildi. 

Ayrıca bilim adamları koronanın sızması sonucu beyinde meydana gelen değişikliklerin ehemmiyetsiz olduğunu da kaydettiler. Öte yandan virüsün merkezi sinir sistemi üzerinde doğrudan yıkıcı bir etkisi olduğu belirlenmediğine dikkat çekildi.