Koronavirüs Testi Pozitif Çıkan Fenomen Enes Batur İsyan Etti Yaşadıklarını Anlattı

Koronavirüs Testi Pozitif Çıkan Fenomen Enes Batur İsyan Etti Yaşadıklarını Anlattı

Türkiye onu çektiği videolarla tanıdı. Türkiye'nin en fazla abonesi olan Youtube kanalının yayıncısı Enes Batur Koronavirüse yakalanınca gündem sarsıldı. Peki Batur neden Karantina yurduna alındı?

Türkiye'nin En ünlü Fenomeni Enes Batur adı Karantina Skandalıyla gündeme geldi. Karantinadan kaçtığı ve bu nedenle karantina yurduna götürüldüğü basında haber oldu.

Bir çok kişi bunu bir reklam aracı olarak yapmış olabilir yorumunda bulunsa da iddialar üzerine Enes Batur sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak takipçilerine seslendi.

Enes Batur'un Açıklaması kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Enes Batur iddialar için ne söyledi?

"Üzerime oynanan alçakça kalleşçe büyük bir oyun var. Bunu yapanlar elbet cezasını çekecektir. Allah’ından bulsunlar. Gelişmeleri durum ilerlerse paylaşacağım" dedi.

Enes Batur daha sonra ise kaldığı yurt odasında çektiği bir açıklama videosunu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Batur, iddialara yanıt verdiği videosunda şu ifadelere yer verdi:

"Benimle ilgili asılsız şeyler paylaşılıyor. Mağdur olduğum ve yardım istediğim için bu videoyu çektim. Olayı en başından beri anlatıyorum. Cumartesi günü ateşlendiğim için sabah saatlerinde korona testi yapılmaya gittim hastaneye, test yapıldım. Test yapıldıktan sonra direk eve geldim. Akşam saatlerinde test sonuçlarım pozitif çıktı. O günden bugüne kadar hiçbir şekilde evden çıkmadım. Buna şerefim ve namusum üzerine yemin ederim. Kamera kayıtlarımız var, evden çıkmadığıma dair. HES uygulamam var, 7/24 konumumu gösteriyor. Şahitlerim var ve yemin ederim hiçbir şekilde evden çıkmadım. Pozitif olduğumdan beri tüm önlemleri alıp evde oturduk. Korona olduğumu ise siz endişelenmeyin diye açıklamadım. İyileştikten sonra açıklayacaktım" dedi.