Koronavirüs testi pozitif çıkan gelin ve damat düğün yaptı her kesimden tepki yağıyor

Koronavirüs testi pozitif çıkan gelin ve damat düğün yaptı her kesimden tepki yağıyor

Türkiye Bu skandal haberi konuşuyor! Gerçekten tüyler ürperten bir sorumsuzluk örneği! Her kesimden tepki yağdı

Çin'de Başladı salgın. Ancak Çin neredeyse tamamen salgını durdurmuş durumda. Avrupa ülkelerinin bir çoğunda ise tedbirsizlik nedeniyle salgın giderek büyüyor.

Türkiye'de ise bazı sorumsuzlar Koronavirüs mücadelesini gerçekten zora sürüklüyorlar. Sözcü gazetesinde servis edilen bir haber tüyleri diken diken etti

Korona olduklarını bilen gelin ve damat düğün yaptı haberi bir anda ülke gündemine oturdu. Haberin ayrıntılarını okuyan gerçekten sitem etti.

Yetkililerin bütün uyarısına rağmen böylesi bir sorumsuzluk gerçekten tepki çekti.

Peki Haberin Ayrıntılarında neler anlatılıyordu?

Haberi İsmail Akduman yazmış: Olay şu şekilde gerçekleşiyor:

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Özgür Enginyurt, kentte yayın yapan yerel bir televizyonda katıldığı programda insanların duyarsızlıklarına örnekler verdi. Düğün, nişan, kına gibi etkinliklerden uzak durulmasını belirten Enginyurt skandal bir olayı anlattı:

“Ordu'da gelinle damat korona olduklarını biliyorlardı. Düğünü yine de yaptılar. O düğünden bir sürü korona vakası çıktı. Bir sağlıkçı olarak anlatmakla bitiremem. O kadar cehaletle uğraşıyoruz ki. Şu anda sağlıkçılar gerçekten her cephede savaşıyor. Toplu olarak bir araya gelinmemeli.” Ağustos ayında da yine Ordu'da bir düğünde aynı makyaj malzemesini kullanan 35 kişiye virüs bulaşmıştı.

Evet Skandal olay böyle gerçekleşiyor. Gerçekten isyan edilmeyecek gibi değil! Lütfen Siz siz olun karantina kurallarına uyun!

Yetkililerin çağrılarına kulak verin!

Unutmayın Sağlık her şeyden önemlidir!