Koronavirüste Bilim İnsanları Büyük bir gelişme sağladı etkisiz hale getirmenin yoluna ulaşıldı..

Koronavirüste Bilim İnsanları Büyük bir gelişme sağladı etkisiz hale getirmenin yoluna ulaşıldı..

Koronavirüsle ilgili Yapılan Son Araştırmadan Çıkan Sonuç herkesi Sevindirdi. Gerçekten başarı sağlandı mı? Salgını durduracak bu bilgi işe yarayabilir mi? Koronavirüs nasıl etkisiz hale getirilecek?

Aşı Çalışmaları Hız kesmeden devam ediyor. Koronavirüs Salgını tüm hızıyla Sürüyor. Ancak Bilim insanları ise yeni araştırmalarla koronavirüsü etkisiz hale getirmeye çalışıyorlar

Salgına herkes alışmış durumda. Ancak önlemleri almak gerekiyor. Önlem alınmazsa salgın çok daha hızlı yayılabilir. Aşı ne zaman bulunacak ilaç ne zaman çıkacak sorularına artık insanlar kesin bir cevap beklerken Sputnik okuyucularıyla çarpıcı bir haberi paylaştı. Haberde Koronavirüsün nasıl etkisiz hale getirileceğini bulan bilim insanlarından söz ediliyordu. Doğru bilgiyi her zaman teyit edip bu sayfalara taşıyan bir haber sitesiyiz. Ancak böylesi bir habere biz bile inanamaz olduk. Tek temennimiz haberin gerçek olması. İnsanlığın bu salgından bir an önce kurtulması ve dünya ülkelerinin normal hayatına geri dönmesidir. 

Sözü fazla uzatmadan Sputnik Sitesinde yayınlanan haberin detaylarını Aktaralım:

Pittsburgh Üniversitesi’nde bir grup bilim insanı, Kovid-19 hastalığına yol açan SARS-CoV-2 virüsünü az dozda bile tamamen yok edebilen bir protein keşfetti. İlgili araştırma, Cell bilim dergisinde yayınlandı.

Kovid-19’a kaşı geliştirilen Ab8 ilacının üretiminde kullanılan tam uzunluktaki antikordan 10 kat daha küçük olduğu ifade edilen bu protein bileşiği, koronavirüsün S-proteini ile temasa geçme yeteneğine sahip 100 milyar potansiyel molekülün hızlı analizi sırasında keşfedildi. Patojenin de vücuda tam olarak bu madde aracılığıyla nüfuz edebildiği kaydedildi.

Yazıda, bu maddenin fare ve hamsterlarda koronavirüs önleme ve tedavisinde oldukça etkili olduğu gösterdiği aktarılırken uzmanlar, tespit ettikleri proteinin dokularda yayılma yeteneğine sahip olduğu, bu yüzden virüsü etkisiz hale getirme konusunda çok başarılı olduğu sonucuna vardı.

Evet Haber Ayrıntıları Bu şekildeydi::