Koronavirüsten koruyan vitaminin bir özelliği daha ortaya çıktı

Koronavirüsten koruyan vitaminin bir özelliği daha ortaya çıktı

Yapılan araştırmalarda koronavirüsten koruduğu iddia edilen D vitaminiyle ilgili ilginç bir bilgi daha ortaya çıktı! Bakın başka hangi rahatsızlıklara iyi geliyor

Koronavirüse karşı koruduğu iddia edilen D vitamini bir çok rahatsızlığa karşı koruyucu kalkan görevi görüyor. D vitamini vücudumuzun gereksinim duyduğu önemli vitaminlerden birisi.

Sağlıklı yaşam için kuşkusuz yediğimiz içtiğimiz her şeye dikkat etmemiz gerekiyor. Ancak vitaminleri doğru besinleri tercih ederek alabiliriz.

Örneğin D vitamini bulunan yiyecekler biraz pahalı olsalar da belirli başlı yiyeceklerde bulunuyor. Bunların bazıları yağlı balıklar - ton balığı ve mantar çeşitleri aynı zamanda süt - portakal suyu.. Yumurtanın sarısı ve tahıllarda bulunuyor

D vitamini sadece bizler için değil çocuklarımız içinde faydalı! Sindirim yollarında emilimiyle çocuklarımızda büyümeyi sağlayan vitamin olarak biliniyor.

Sadece çocuklarımız için değil ileri yaşta olan bireyler içinde çok önemli. Yani D vitamini koronavirüsten koruyor diyip geçiştirmek çok yanlış olur.

D vitaminin bir çok faydası var bunlardan başlıca yararları şu şekildedir..

D vitamini bir çok hastalığa karşı koruma sağlar bunlardan en önemlisi depresyon ve kaygı bozukluğu. Öte yandan kilo vermeyi sağlar ve yaşlılarda çocuklarda kemik sağlığını korur. Solunum enfeksiyonlarını azaltmasıyla bilinir işte bu yüzden koronavirüs koruyucusu olarak duyuruluyor.

Sağlıklı bir hamilelik için geçerli olan D vitamini aynı zamanda kanseri önleme konusunda da etkilidir.

D vitaminiyle ilgili Bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin

İlgili Haberler