Kovid-19'dan kurtulanlarda dikkat çeken korkunç bir bulgu tam 10 hastanın 9'unda tespit edilmiş..

Kovid-19'dan kurtulanlarda dikkat çeken korkunç bir bulgu tam 10 hastanın 9'unda tespit edilmiş..

Dünya Koronavirüs Tehlikesiyle mücadelesini sürdürürken çarpıcı bir haber yayınlandı. Araştırma Sonuçları gerçekten düşündürüyor..

2020 Hiç iyi hatırlanacak bir yıl olarak hafızalarımızda yer almayacak. Yaklaşık 100 yıl öncede dünya benzer bir salgınla karşılaşmış.

Ama şuan dünya nüfusunun fazla olması imkanların çok daha fazla olması salgını kontrolden çıkarabiliyor. Örneğin 100 yıl önce uçmak bu kadar kolay olmadığı için benzer bir salgın hızla yayılamıyordu.

Çin'de başlayan salgın genelde hava yolu üzerinden dünyaya yayıldı. Şimdilerde Çin salgından kurtulmuş olsada Avrupa kıtası salgınla baş etmeye çalışıyor

Dünya gerçekten tedirgin. Milyonlarca insanı hasta eden  yüzbinlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüsle ilgili yapılan son araştırma dikkat çekti.

Sözcü gazetesi tarafından yayınlanan haber Güney Kore'ye dayandırılmış. Araştırmaya göre Bilim insanları iyileşen her 10 hastadan 9'unda sorunların devam ettiğini belirtmiş.

Araştırmayla ilgili detaylar açıklanmış. Araştırmaya 965 kişi katılmış. 879 Hastanın sağlık durumu kontrol edildiğinde en az olumsuz bir yön olduğu kanısına varılmış.

Peki En önemli sorun ne?

26.2 ile halsizlik ve yorgunluk. İkinci sırada ise yüzde 24.6 ile konsantrasyon eksikliği yer alıyor

Ayrıca Tat alma ve koku duyusunun kaygı gibi problemlerde olabiliyormuş. Habere göre Araştırmayla ilgili kapsamlı bir çalışma yapıldığını belirten  Kyungpool Ulusal Tıp Fakültesi Profesörü Kim Shin-woo, araştırmanın kapsamlı bir halinin analiz edilerek hakemli bir makalede yayınlanması için çalışmaların sürdüğünü belirtmiş..

En Yeniler